شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون گردشگری گیلان:

۷ و نیم میلیون توریست نوروزی به گیلان آمدند

۷ و نیم میلیون توریست نوروزی به گیلان آمدند

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، از گیلان معاون گردشگری گیلان، از رشد ۱۲۰ درصدی ورود گردشگران نوروزی به استان اطلاع داد و اظهار داشت: هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر توریست طی ۹ روز گذشته وارد گیلان شدند.


رضا حسن پور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه از آغاز طرح نوروزی تا روز گذشته، ۴ فروردین ماه ۱۴۰۲ هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گردشگری وارد استان گیلان شدند، اظهار نمود: از این تعداد چهار میلیون و ۴۰۰ هزار نفر/شب اقامت داشتند.
وی از رشد ۱۲۰ درصدی ورود گردشگران نوروزی به گیلان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اطلاع داد و افزود: ضریب اشغال اقامتگاه های گردشگری استان هم ۱۱۰ درصد است.
معاون گردشگری اداره کل مراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان همینطور شهرستان های فومن، انزلی و لاهیجان را دارای بیشترین توریست دانست و خاطرنشان کرد: ماسوله و قلعه رودخانه میزان بیشترین حجم از گردشگران نوروزی بودند.
حسن پور بر معرفی مسیرهای گردشگری جهت ساماندهی سفر تاکید و افزود: ساماندهی سفر با تعریف مسیرهای گردشگری جهت رفاه حال مسافران و گردشگران و همینطور پیشگیری از استفاده بیشتر از ظرفیت یک منطقه لازم است.
وی از معرفی مسیر گردشگری تفریحی - مذهبی گیلان در روزهای ماه مبارک رمضان اطلاع داد و اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی استان مسیر گردشگری جنگلی، کوهستانی، تفریحی و مذهبی امامزاده اسحاق و امامزاده ابراهیم را به منظور انجام سفر و بازدید پیشنهاد می دهد.
معاون گردشگری گیلان همینطور از تعریف مسیر گردشگری خوراک در استان گیلان اطلاع داد و بیان نمود: گردشگری خوراک از جاذبه هایی است که می تواند تعیین کننده مقصد گردشگران فراوانی در کشور و حتی جهان باشد.
حسن پور با اشاره به اینکه استان گیلان با دارا بودن حدود ۴۰۰ نوع تنوع غذایی شامل پیش غذا، شیرینی، کلوچه، نان، خوراک و دسر و ثبت شهر رشت بعنوان شهر جهانی خلاق خوراک یکی از مقاصد اصلی سفر در ایران است، متذکر شد: مسیر گردشگری خوراک گیلان از مبدا رشت به مقصد آستانه اشرفیه است.
وی مسیر گردشگری خوراک را دارای تنوع غذایی فراوان محلی شامل لقد دموج، کولی بیج نان، گمج کباب، باقلا فسنجان، شیرین تره، سیر قلیه و کشتا دانست و افزود: مسافران و گردشگران با حضور در این منطقه می توانند از غذاهای محلی و خوشمزه که دارای طعم و رنگ بسزایی هم است بهره مند شوند.
منبع:

1402/01/09
09:08:25
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg