شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس بسیج رسانه گیلان:

تشکیل نظام صنفی رسانه دغدغه خبرنگاران را رفع می کند

تشکیل نظام صنفی رسانه دغدغه خبرنگاران را رفع می کند

به گزارش شمال برگ از گیلان رییس بسیج رسانه گیلان، با اعلان اینکه تشکیل نظام صنفی در رسانه می تواند خیلی از مشکلات خبرنگاران را سامان بخشد، اظهار داشت: نظام صنفی رسانه می تواند دغدغه های مجموعه های رسانه ای و خبری را کم کند.


مهدی پارسا در دیدار با نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی که در دفتر سازمان بسیج اقشار سپاه قدس استان گیلان برگزار شد، به مشکلات اصحاب رسانه و خبرنگاران استان اشاره نمود و اظهار داشت: بیمه، امنیت شغلی، معیشت و اقتصاد همچون دغدغه های اصلی خبرنگاران است که باید برای آن چاره اندیشی شود.
وی یکی از با اهمیت ترین مشکلات خبرنگاران را بیمه دانست و اضافه کرد: از نمایندگان مجلس انتظار داریم راهکار قانونی برای رفع اشکال بیمه خبرنگاران پیدا کنند.
رییس بسیج رسانه گیلان، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در امتداد مطالبه گری مردم توسط رسانه ها، عنوان کرد: رسانه ها نقش محوری در پیگیری و رفع مشکلات مردم ایفا می کنند.
پارسا، با اشاره به برگزاری سلسله نشست های سازمان بسیج رسانه گیلان با نمایندگان مجلس جهت احصای مشکلات خبرنگاران، بیان کرد: نتایج خوبی از این نشست ها به دست آمده و الان امیدواریم که نمایندگان گیلان برای حل مشکل خبرنگاران در کشور پیشگام شوند.
وی با ابراز امیدواری از حل مشکل خبرنگاران در کشور، اشاره کرد: با روی کار آمدن دولت جدید و تعامل خوب دولت و مجلس، می توان به حل مشکلات خبرنگاران امیدوار بود.
رییس بسیج رسانه گیلان، با اعلان اینکه تشکیل نظام صنفی در رسانه می تواند خیلی از مشکلات خبرنگاران را سامان بخشد، اظهار داشت: نظام صنفی رسانه می تواند دغدغه های مجموعه های رسانه ای و خبری را کم کند.
وی خواهان حمایت ویژه نمایندگان گیلان از طرح نظام صنفی رسانه شد و افزود: نمایندگان گیلان تشکیل نظام صنفی رسانه را پیگیری کنند.
جبار کوچکی نژاد، عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی نیز، با اعلان اینکه استکبار در کوشش برای ایجاد جنگ رسانه ای مقابل جمهوری اسلامی است، اظهار نمود: نظام اسلامی در مقابل جنگ رسانه ای دشمن قرار دارد.
وی با تاکید بر لزوم اجرائی شدن طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی، اشاره کرد: این طرح دارای مزایای بسیار زیادی است و پس استفاده از فضای مجازی در کشور باید بصورت قانون درآمده و ساماندهی گردد.
نماینده رشت در مجلس، با اعلان اینکه رسانه ها نقش به سزایی در هدایت افکار عمومی دارند، اضافه کرد: افکار و اندیشه های بشر حول محور رسانه می چرخد.
کوچکی نژاد، خلاهای قانونی را عامل اصلی مشکلات بیمه ای خبرنگاران دانست و افزود: تشکیل نظام صنفی یکی از راه کارهای حل مشکل خبرنگاران است و پس مجلس با کمک دولت جدید مشکلات صنفی رسانه ها را انسجام خواهد بخشید.
منبع:

1400/06/07
13:28:33
5.0 / 5
588
تگهای خبر: رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg