شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل ارشاد اسلامی گیلان عنوان كرد

خرید ۳۲ میلیاردی كتاب توسط گیلانی ها

خرید ۳۲ میلیاردی كتاب توسط گیلانی ها

از گیلان مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان اظهار داشت: گیلانی ها در چهار طرح فروش فصلی کتاب سال قبل با خرید بیشتر از ۳۲ میلیاردریال کتاب، استقبال بسیار خوبی از خرید یارانه ای کتاب داشتند و سبب شدند این استان در میان استانهای پرفروش کتاب طرح های فصلی قرار بگیرد.


فیروز فاضلی در گفتگو با خبرنگاران، از فروش بیشتر از ۳۲ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریالی کتاب طی چهار دوره طرح فصلی فروش یارانه ای کتاب در کتابفروشی های گیلان اطلاع داد و اظهار داشت: تعداد کتاب های خریداری شده توسط گیلانی ها در چهار دوره طرح بهارانه، تابستانه، پاییزه و زمستانه کتاب که در سال ۱۳۹۹ برگزار شد هم قابل توجه بود و در مجموع ۸۹ هزار و ۵۱۵ جلد کتاب در این طرح ها توسط گیلانی ها خریداری شد.
وی مجموع تعداد روزهای برگزاری طرح های فروش فصلی کتاب در سال ۱۳۹۹ را ۳۹ روز اعلام نمود و اضافه کرد: با عنایت به محدودیت های کرونایی که پارسال منجر به برگزار نشدن نمایشگاه های حضوری کتاب در عرصه استانی و ملی شد، طرح های فصلی فروش یارانه ای کتاب نقش مهمی در پر کردن این خلاء ناشی از انتشار کرونا در سرتاسر کشور داشت و خوشبختانه با استقبال خوبی هم مواجه شد؛ به صورتی که از نظر میانگین فروش نسبت به روزهای برگزاری طرح در هر فصل، روندی رو به رشد را در استقبال کتابفروشی ها و شهروندان از اجرای این طرح داشتیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ضمن اشاره به اجرای طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ از ۱۷ لغایت ۲۳ خردادماه جاری، خاطرنشان کرد: ۳۱ کتابفروشی استان گیلان در طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ مشارکت دارند و سقف مجاز خرید برای هر خریدار در این طرح، دو میلیون ریال است و خریداران می توانند با رفتن به کتابفروشی های عضو طرح، کتاب های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را با یارانه ۲۰ درصدی خریداری کنند.
فاضلی، گیلان را از استانهای پرفروش کتاب در طرح های فصلی دانست و خاطرنشان کرد: علاقه مندان برای مشاهده لیست کتابفروشی های عضو طرح و جزئیات بیشتر می توانند به آدرس http: //tarh.ketab.ir رجوع کنند.
وی طرح های حمایتی فصلی را نوعی سرمایه گذاری فرهنگی توصیف و بیان نمود: جامعه ای پیشرفت می کند که کتاب و مطالعه در زندگی مردم آن حضوری مستمر داشته باشد.
مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با اشاره به اینکه در تاریخ تفکر همواره راهگشا بوده است، تصریح کرد: برگزاری طرح های حمایتی از کتاب و کتابخوانی به این علت که باعث تثبیت و ارتقای تفکر در زندگی انسان ها می شود، حائز اهمیت می باشد و جامعه و نسل جوان به اجرای این گونه طرح ها نیاز دارد؛ ازاین رو هزینه کردن در این حوزه، سرمایه گذاری و اجرای آن بسیار پرارزش است.1400/03/24
10:04:39
5.0 / 5
1179
تگهای خبر: خرید , فروش , گیلان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg