شمال برگ ShomalBarg.ir
فرماندار بندرانزلی:

هیچ چادری در شهر برپا نشود

هیچ چادری در شهر برپا نشود

به گزارش شمال برگ از گیلان فرماندار بندر انزلی با اعلان اینکه هیچ چادری نباید در شهر برپا نشود، اظهار داشت: مسافرین عزیز سفر خودرا به پس از شرایط کرونائی موکول کنند؛ در غیر این صورت پلیس در قالب دستورالعمل های ابلاغی ستاد کرونا با جرایم سنگین از میهمانان پذیرایی خواهدنمود.


اسماعیل میرغضنفری در جلسه ستاد کرونای شهرستان بندرانزلی که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار نمود: بندرانزلی بعنوان یکی از مقاصد گردشگری در سطح کشور مطرح است، اما با همه مهمان نوازی مردم استان گیلان و شهرستان انزلی مسافرین عزیز سفر خودرا به پس از شرایط کرونائی موکول کنند؛ در غیر این صورت پلیس در قالب دستورالعمل های ابلاغی ستاد کرونا با جرایم سنگین از میهمانان پذیرایی خواهدنمود.
فرماندار شهرستان بندرانزلی با تاکید بر اینکه هیچ چادری و تحت هیچ شرایطی نباید در شهر برپا شود، اضافه کرد: شهرداری موظف است مانع برگزاری هرگونه چادر در فضای باز شهری همچون پارک ها شود و شهرداری دراین زمینه ملزم به حضور است.
وی با تاکید بر اینکه در تعطیلات پیش رو ورود ماشین های غیربومی به شهرستان ممنوع می باشد، اظهار داشت: در سه مسیر ورودی رودبار از سمت تهران، چابکسر از ورودی مازندران و همین طور آستارا در ورودی اردبیل به این شهرستان تحت کنترل ایست و بازرسی است و مابقی مسیرها ایست بازرسی ندارند ولی بوسیله دوربین با متخلفان برخورد خواهد شد.
میرغضنفری، با اشاره به اینکه نماز عید فطر از اعیاد بزرگ مسلمانان است و لازم است این سنت پیامبر(ص) را به خوبی برگزار نماییم، اشاره کرد: باید با رعایت پروتکلهای بهداشتی این آیین دینی را بجا بیاوریم و پیشنهاد ما این است که بصورت متمرکز در فضای باز مصلای نماز جمعه انزلی اجرا شود تا علاوه بر شکوه حضور نمازگزاران نظارت دوستان شبکه بهداشت به خوبی صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه رستوران دارها و تالارداران بر طبق رنگ بندی اعلام شده و دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی کرونا باید وظایف خودرا انجام دهند، اشاره کرد: از همه اصناف انتظار رعایت پروتکلهای بهداشتی را داریم، برای اینکه در مواردی شاهد تجمع در بعضی از مراکز هستیم.
فرماندار شهرستان بندرانزلی با تاکید بر اینکه در فضای مجازی بجای مچ گیری به دنبال دست گرفتن هم باشیم تا بتوانیم مشکلات را حل نماییم، اظهار داشت: مردم هستند که می توانند با همراهی خود مصوبات ستاد کرونا را محقق کنند.

واکسیناسیون ۵۹ درصدی سالمندان بالای ۸۰ سال در انزلی
دکتر بابک صیاد، رئیس شبکه بهداشت شهرستان بندر انزلی نیز، اظهار نمود: تا به امروز ۲۰۶۷ نفر سالمند بالای ۸۰ سال در این شهرستان واکسینه شدند که باتوجه به مجموع کل سالمندان ۵۹ درصد را توانستیم واکسینه نماییم که از نظر درصدی رتبه اول استان را به خود اختصاص دادیم.
وی با اشاره به اینکه تا حالا برای ۴۵۲۰ نفر از گروه هایی که باید واکسن دریافت می کردند موفق به تزریق شدیم، افزود: هم اکنون سالن شهید دوربین انزلی تبدیل به سایت واکسیناسیون شده که اگر تعداد جامعه هدف و میزان واکسن بیشتر شود اساسا به تعداد سالن بیشتری هم نیاز خواهیم داشت.
منبع:

1400/02/21
10:46:29
5.0 / 5
1440
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg