شمالبرگ ShomalBarg.ir

شناسایی نخبگان و صاحبان ایده در غرب مازندران

شناسایی نخبگان و صاحبان ایده در غرب مازندران

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران معاون مركز رشد واحدهای فنآور نوشهر اظهار داشت: یكی از اهداف مراكز رشد و واحدهای علم و فنآوری مازندران شناسایی نخبگان، صاحبان ایده و فنآوری منطقه در غرب استان است.


مهدی ترابی در حاشیه اولین نمایشگاه دستاوردها، اختراعات بسیج و شركت های دانش بنیان و واحدهای فناور غرب مازندران كه در مصلای نوشهر برپا شد، اظهار نمود: مركز رشد فنآور نوشهر بعنوان تنها مركز فنآوری زیر مجموعه پارك علم و فنآوری غرب استان مشغول فعالیت است.
وی با اشاره به اینكه این نمایشگاه با بیشتر از ۳۵ غرفه، ۷۵ فنآوری و محصول نوآورانه آغاز به كار كرده است، خاطرنشان كرد: این نمایشگاه به مدت 2 روز برگزار و با استقبال بسیار خوبی از سوی سازمان های مختلف و صاحبان ایده و فنآور مواجه گردید.
معاون مركز رشد واحدهای فنآور نوشهر اظهار داشت: سازمان ها و دانشگاه های منطقه، مركز رشد واحدهای فناور سپاه نوشهر، مركز رشد واحدهای فناور نوشهر زیر مجموعه پارك و علم و فناوری مازندارن، گردشگری و صنایع دستی نوشهر و مركز رشد دانشگاه آزاد تنكابن در این نمایشگاه حضور بهم رساندند و تلاش شد از پتانسیل آموزش و پرورش نوشهر نیزاستفاده شود.
ترابی تصریح كرد: خوشبختانه سه ایده برتر دانش آموزی در مراسم اختتامیه مورد تجلیل قرار گرفت كه امیر مهدی صادقی با ایده ساخت آفرود و سیستم آبیاری جدید، محمدرضا بیژنی با دستگاه اخطار دهنده به ناشنوایان و مها میار نعیمی با ایده كف پوشی كه تولید كننده برق بود بعنوان ایده های برتر مورد تجلیل قرار گرفتند.
وی افزود: ایده مها میار نعیمی یكی از طرح های خوبی بود كه در مراحل ثبت اختراع با همكاری مركز رشد واحدهای فناور نوشهر می باشد چونكه نمونه ای ندارد.
معاون مركز رشد واحدهای فنآور نوشهر افزود: مركز رشد نوشهر در صدد است تا این دانش آموز نخبه را كه پایه ششم ابتدایی است به جشنواره های مختلف كه در سطح دانش آموزی برگزار می شود، معرفی نماید.
ترابی خاطرنشان كرد: یكی دیگر از اهداف این نمایشگاه علاوه بر شناسایی نخبگان، استقرار آنها در مراكز نوآوری و مراكز فناوری و اكوسیستم مراكز فناوری است چونكه دارای ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی هستند كه باید به صورت درست مورد استفاده قرار گیرند.1398/09/04
23:13:35
5.0 / 5
5119
تگهای خبر: آبیاری , تولید , شركت , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg