شمال برگ ShomalBarg.ir
نماینده ولی فقیه در سازمان جنگل ها:

نیازمند ترویج آموزه های دینی و فرهنگی برای حفاظت از منابع طبیعی هستیم

نیازمند ترویج آموزه های دینی و فرهنگی برای حفاظت از منابع طبیعی هستیم

از گیلان نماینده ولی فقیه در سازمان جنگل ها، ضمن اشاره به نقش روحانیت بخصوص ائمه جمعه در ترویج فرهنگ حفاظت و صیانت از منابع طبیعی، اظهار داشت: با عنایت به ارتباط مستقیم روحانیت با اقشار مختلف مردم، نیازمند ترویج آموزه های دینی و فرهنگی برای حفاظت از منابع طبیعی کشور هستیم.


حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی طباطبایی نژاد در دیدار با آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهرستان رشت، بر مدیریت درست انفال بخصوص در حوزه جنگل و مرتع تصریح کرد و اظهار داشت: ‏نیازمند یک اقدام بزرگ فرهنگی برای حفاظت از منابع طبیعی هستیم.
وی با اشاره به اینکه برپایه شعار «تولید، پشتیبانی، مانع زدایی »، ۱۴ اقدام محوری توسط ریاست سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور برای ‏اجرا در سال ۱۴۰۰ اولویت گذاری شده است، اضافه کرد: برای هر سه بخش از شعار سال ۱۴۰۰ شامل تولید، پشتیبانی و مانع زدایی، ۱۴ اقدام محوری در چارچوب طرح ۱۴۰۰*۱۴*۳ برنامه ریزی شده ‏که با اجرای آنها تحولی در حفاظت، احیا، توسعه و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی کشور رقم می خورد.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، اجرای طرح کاداستر و توسعه زراعت چوب را همچون اولویت های سازمان جنگل ها بخصوص در استان های شمالی دانست و بیان نمود: گیلان یکی از ظرفیت های کشور در حوزه زراعت چوب است که باید با جدیت دنبال شود.
حجت الاسلام طباطبایی نژاد، منابع طبیعی شامل آب و خاک و جنگل و مرتع را همچون انفال در آموزه های دینی دانست و اظهار داشت: انفال متعلق به فرد و یا دوره خاصی نیست و همگان باید در حفاظت و نگهداری از آن کوشا باشند.
وی ضمن اشاره به نقش روحانیت بخصوص ائمه جمعه در ترویج فرهنگ حفاظت و صیانت از منابع طبیعی، اظهار داشت: با عنایت به ارتباط مستقیم روحانیت با اقشار مختلف مردم، نیازمند ترویج آموزه های دینی و فرهنگی برای حفاظت از منابع طبیعی کشور هستیم تا بتوانیم با بهره مندی از این ظرفیت تبلیغی، گام های مهمی در جهت حفظ و احیای منابع طبیعی برداریم.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها، همینطور بر آموزش، توانمندسازی و گسترش مشارکت مردم در طرح های منابع طبیعی با رویکرد حفاظت تصریح کرد و خاطرنشان کرد: روحانیت نقش مهمی در ایجاد همراهی در مردم با طرح های حفاظتی منابع طبیعی و پیشگیری از تخریب جنگل ها و مراتع دارد.1400/10/18
17:30:11
5.0 / 5
567
تگهای خبر: آموزش , تولید , حفاظ , رشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg