شمالبرگ ShomalBarg.ir

صدور رای تخریب ۶۰۰ مورد ساخت و ساز بدون مجوز در شهرستان رشت

صدور رای تخریب ۶۰۰ مورد ساخت و ساز بدون مجوز در شهرستان رشت

از گیلان فرماندار شهرستان رشت با اعلان اینکه ساخت و ساز واحد مسکونی را تخریب نماییم افتخار نیست، اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال 1459 پرونده کمیسیون ماده صد تشکیل شده که برای 600 پرونده رای تخریب صادر گردیده است.


علی فتح اللهی امروز در جلسه کارگروه ویژه پیشگیری و برخورد موثر و فوری با تخلفات ساخت و ساز و تغییرکاربری بدون مجوز شهرستان که در فرمانداری برگزار شد، اظهار نمود: برای پیش گیری از ساخت و ساز بدون مجوز هر دستگاهی بنابر وظیفه سازمانی موظف است نظارت عالیه را در زمینه های کاری خود داشته باشد.
فرماندار شهرستان رشت اضافه کرد: باتوجه به وضعیت گیلان و شهرستان رشت که از موقعیت نزدیکی به پایتخت برخوردار است، به همین جهت اقبال عمومی برای اسقرار افراد در این سرزمین افزایش پیدا کرده است و هر چقدر متقاضی برای این امر وجود داشته باشد میزان اجرای قانون در ساخت و سازها با مشکل مواجه می شود.
وی ضمن اشاره به این که در سه ماهه نخست امسال ۱۴۵۹ پرونده کمیسیون ماده صد تشکیل شده که برای ۶۰۰ پرونده رای تخریب صادر گردیده است، اظهار داشت: اینکه بعد از ساخت و ساز واحد مسکونی را تخریب نماییم افتخار نیست بلکه هنر این است که با نظارت های دقیق و میدانی نگذاریم پروژه به مرحله تخریب برسد؛ باید با نظارت عالیه اجازه ندهیم اقتصاد منطقه و زندگی مردم با چالش مواجه شود.
فتح اللهی با بیان مشکل اساسی در شهر رشت املاک نسقی و بلاتکلیف است که باید بوسیله مجلس پیگیری شود، اشاره کرد: در این خصوص دو راه حل وجود دارد یااینکه باید تخریب کرد یا اجازه دهیم تا در سریعترین زمان ممکن سنددار شوند.
فرماندار شهرستان رشت ضمن اشاره به این که حجم پرونده های تخریبی بسیار بالاست که نمی توان همه آنها را اجرا کرد، افزود: تا زمانی که به ماده ۱۰۰ نگاه درآمدی باشد و جایگزین درآمدی برای شهرداری تعریف نشود، وضعیت موجود همچنان پابرجا است پس باید برای شهرداری ها منبع درآمد پایداری به جز ماده ۱۰۰ ایجاد کرد.
وی تصریح کرد: برای تمام روستاهایی که از منطقه آزاد جدا شدند امسال باید بلافاصله طرح هادی آنها بازبینی شود؛ همین طور در روستاهایی که از قدمت طرح هادی آنها گذشته باید مجدد مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد.
فتح اللهی با تکیه بر این که ظرفیت ساخت و ساز هر روستا باید در طرح هادیآن مشخص شود، تصریح کرد: تهیه طرح هادی روستایی با آنکه روستا را تبدیل به شهر نماییم، ایراد دارد برای اینکه باید روستا را با همان معماری بومی و روستایی حفظ نماییم. این که ساختمان های آنچنانی در روستاها راه اندازی شود مورد تایید و نظر ما نیست.1400/04/30
11:27:35
5.0 / 5
922
تگهای خبر: رشت , زمین , شهرداری , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg