شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون سیاسی سپاه عنوان كرد

شكل گیری مقاومت مردم پایه در منطقه

شكل گیری مقاومت مردم پایه در منطقه

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون سیاسی سپاه، به شکل گیری یک فهم مشترک از امنیت در بین ملت های منطقه اشاره نمود و اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران مقاومت مردم پایه را در منطقه پدید آورده است.


سردار یدالله جوانی در گفت وگوی ویژه خبری شبکه باران، با اعلان اینکه منطقه خاورمیانه یک منطقه راهبردی است، اظهار نمود: غربی ها خصوصا آمریکا پس از فروپاشی بلوک شرق موضوع نظم نوین جهانی را مطرح نمودند و برآوردشان این بود که برای تحقق نظم مورد نظر، باید یک نظام تک قطبی سلسله مراتبی تعریف شود که آمریکا رهبر جهان باشد و همه کشورها ذیل آمریکا قرار گیرند.
وی راهبرد آمریکا برای تحقق نظم نوین جهانی را تسلط بر خاورمیانه و منطقه غرب آسیا دانست و اضافه کرد: این منطقه دارای موقعیت ژئوپلیتیک بوده و به اذعان یکی از روسای جمهور آمریکا، بیش از هفت هزار میلیارد دلار برای سلطه بر خاورمیانه از لشکرکشی به افغانستان و اشغال عراق گرفته تا پشتیبانی از تروریست ها هزینه شده تا راه سلطه بر جهان بوسیله سلطه بر خاورمیانه محقق شود.
معاون سیاسی سپاه پاسداران، با اعلان اینکه خاورمیانه تعیین کننده نظم بین الملل است، عنوان کرد: آمریکایی ها با همین نگاه به دنبال خاورمیانه جدید و در حقیقت آمریکایی کردن خاورمیانه بودند و آنرا پیش نیاز قطعی و حتمی سلطه بر جهان می دانستند، اما با مجاهدت های ملت ایران این طرح شکست خورد و امروز جمهوری اسلامی قدرت منطقه است.
جوانی، راهبرد تسلط بر خاورمیانه را یک اصل پذیرفته شده برای آمریکا دانست و اظهار داشت: آمریکا می داند که بر منطقه راهبردی غرب آسیا مسلط نخواهد شد؛ مگر این که بر ایران سلطه پیدا کند پس جمهوری اسلامی ایران راهبردی ترین کشور در منطقه راهبردی خاورمیانه است.
وی ایران را کانون قدرت منطقه، مقاومت منطقه و نفوذ در منطقه دانست و افزود: ایران یکی از کشورهای اصلی تعیین کننده تغییرات منطقه ای است که در نظام بین الملل تاثیرات ویژه ای دارد.
معاون سیاسی سپاه، با اشاره به برخورداری ایران از قدرت دفاعی، پدافندی و تهاجمی، تصریح کرد: امروز هم در موقعیت بازدارندگی هستیم و هم توانایی ضربات متقابل را داریم پس اگر آمریکا و صهیونیست ها تهدیداتشان را مقابل جمهوری اسلامی عملیاتی نکردند، نشان از قدرت پاسخگوی ملت ایران است.
وی قدرت نظامی جمهوری اسلامی را مبتنی بر دفاع مردم پایه شامل بسیج مردمی، بومی کردن دانش های لازم در زمینه صنایع دفاعی و تجهیزات و باز کردن ژئوپلیتیک دانست و عنوان کرد: جمهوری اسلامی صحنه میدان را فراتر از جغرافیا برده است، یعنی قدرتش برای مقابله با تهدیدات دشمن، بازدارندگی دفاعی و تامین امنیت به مرزهای جغرافیایی ایران خلاصه نمی شود.
جوانی، با اشاره به نگرانی و وحشت آمریکا و اسرائیل از درگیری احتمالی با ایران، اشاره کرد: دشمنان می دانند که درگیری نظامی با جمهوری اسلامی فقط در جغرافیای ایران نخواهد بود و در منطقه قدرت دفاع و پاسخگویی داریم.
معاون سیاسی سپاه، حاج قاسم سلیمانی را سیدالشهدای جبهه مقاومت دانست و اشاره کرد: به برکت خون شهدای مدافع حرم، جبهه مقاومت حالت یکپارچه پیدا کرده و در مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران نقش اساسی دارد.
وی با اعلان اینکه دشمنان شکل گیری جبهه مقاومت را پیش بینی نکرده بودند، اظهار داشت: امروز توانمندی های دفاعی ملت ایران برای دشمنان قابل قیاس نیست و آنها از نتیجه اقدامات خود مقابل ایران در منطقه آگاه نیستند، برای اینکه سرنوشت جبهه مقاومت و حزب الله و انصارالله در کشورهای خاورمیانه به هم گره خورده و امنیت عراق و سوریه و لبنان و افغانستان و همه همسایگان، امنیت ایران است.
جوانی، به شکل گیری یک فهم مشترک از امنیت در بین ملت های منطقه اشاره نمود و اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران مقاومت مردم پایه را در منطقه پدید آورده است. در جریان نبرد ۱۲ روزه غزه با رژیم اشغالگر قدس شاهد به صحنه آمدن همه فلسطینیان بودیم که این وضعیت جدید دشمن را از برآورد عاجز می کند.
وی جمهوری اسلامی ایران را قرارگاه اصلی مقاومت در منطقه دانست و اظهار نمود: ساخت تجهیزات جدید و نوآورانه نظامی، قدرت دریایی راهبردی، اقتدار موشکی با برد شایان توجه دو هزار کیلومتری و نقطه زنی و خلاقیت در شهرهای زیرزمینی موشکی از دیگر جنبه های بازدارندگی ایران است.
معاون سیاسی سپاه، در ادامه به ارتباط مستقیم انتخابات و کارآمدی نظام اشاره و اشاره کرد: انتخابات مظهر مردم سالاری دینی است و یکی از با اهمیت ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی محسوب می شود، یعنی مردم مستقیم و غیر مستقیم مسئولان، مدیران و کارگزاران نظام را تعیین می کنند؛ البته مردم یک رییس جمهور را انتخاب می کنند، اما این رییس جمهور صدها پست راهبردی و هزاران پست غیر راهبردی را مشخص می کند.
جوانی، با اعلان اینکه مشارکت بالای مردم در انتخابات به ایجاد اعتماد به نفس در رییس جمهور کمک می کند، اظهار داشت: رییس جمهور باید همراهی و پشتیبانی مردم را داشته باشد.
وی انتخاب اصلح را منوط به انتخاب آگاهانه، درست و دقیق دانست و افزود: انتخاب مدیر اصلح، شایسته و توانمند به کارآمدی منجر می شود. در کشور ما منابع و ذخائر و امکانات کافی وجود دارد و اگر انتخاب درست و صحیح و کارآمد داشته باشیم، رضایتمندی مردم بالا می رود.
معاون سیاسی سپاه، با اشاره به نقش انتخابات در تامین امنیت و اقتدار کشور، اشاره کرد: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، انتخابات می تواند ایران قوی را قوی تر کند، برای اینکه انتخابات اثرگذاری داخلی، منطقه ای و بین المللی دارد و وقتی مردم انتخابات را با مشارکت بالا پشت سر می گذارند، در حقیقت این پیام را به دنیا مخابره می کنند که ملت ایران در صحنه است و نسبت به کشور احساس مسئولیت می کند.
وی مشارکت بالا در انتخابات بر مدار قانون اساسی و رای دادن به کاندیداهای مورد تایید شورای نگهبان را به مدلول امیدواری به آینده و اصلاح امور کشور دانست و عنوان کرد: مشارکت بالا در انتخابات نشانه وحدت، انسجام، همدلی و یکپارچگی در داخل کشور است که ضریب امنیت ملی را بالا می برد.
جوانی، به تلاش رسانه های خارجی و شبکه های ماهواره ای برای بی رونق کردن انتخابات ایران اشاره نمود و تصریح کرد: انتخابات آبروی جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل است و سبب می شود آمریکا و اسرائیل در زیاده خواهی های خودشان بوسیله تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی با سد ملت مواجه شوند. در حقیقت دشمنان به آسانی نمی توانند خواست و اراده خودشان را بر دولتی که از انتخابات شکل گرفته و پشتوانه مردمی دارد، تحمیل کنند.
معاون سیاسی سپاه، با اهمیت ترین دستاورد انتخابات پرشور و نشاط را ناامید شدن دشمنان دانست و اضافه کرد: دولت برآمده از آرای مردمی و انتخاب درست آنان، اساسا یک دولت قوی و کارآمد است که تحت تاثیر فشارها قرار نمی گیرد و به پشتوانه مردم، از منافع و امنیت ملی دفاع می کند.
وی انتخابات را راه قوی تر شدن ایران دانست و اشاره کرد: جبهه استکبار نمی خواهد که ملت ما قوی تر شود و پس همانگونه که حاج قاسم سلیمانی در میدان برای انقلاب و نظام تولید قدرت کرد، آحاد ملت ایران نیز می توانند با وارد شدن به صحنه انتخابات ۲۸ خرداد تولید قدرت کنند.
جوانی، با اعلان اینکه جهش تولید در بیانات رهبر انقلاب فراتر از جهش اقتصادی می باشد، اشاره کرد: بااینکه اقتصاد مصداق بارز تولید است، اما امروز نیاز داریم در همه عرصه ها جهش نماییم و با حفظ اصول و مبانی انقلاب و حرکت خودجوش و جهادی، تحول آفرین باشیم.
معاون سیاسی سپاه، فلسفه وجودی سپاه پاسداران را حفظ انقلاب دانست و اظهار داشت: مقام معظم رهبری سپاه را یک نهاد پیش رونده پیش برنده توصیف کردند که باید موانع را بردارد و به دستگاه ها کمک نماید پس سپاه ذیل بیانیه گام دوم انقلاب مبادرت به تشکیل کارگروه های تخصصی کرد تا در ابتدا فهم درستی از بیانیه مذکور حاصل و نقشه راه تعیین شود.
وی آرمان انقلاب را تمدن سازی اسلامی دانست و اضافه کرد: «پیشرفت» کلیدواژه این تمدن سازی است که باید در همه حوزه های مادی و معنوی اتفاق بیفتد و ایران سرآمد و پرچمدار آن باشد پس سپاه با همکاری دولت اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار دارد تا خواست دشمن در تحت فشار قرار دادن کشور و فروپاشی اقتصادی بی اثر شود.
جوانی، با اعلان اینکه اقتصاد مقاومتی اقتصاد کشور را از تکانه های خارجی و تحریم ها حفظ می کند، اظهار داشت: دشمن می خواست بوسیله وابستگی ما به واردات بنزین کشور را گرفتار تنگنا کند، اما حالا به صادرکننده بنزین تبدیل شدیم.
معاون سیاسی سپاه، توانمندی های دفاعی، علم و فناوری و سبک زندگی اسلامی را از دیگر ماموریت های سپاه در راه پیشرفت و تحقق آرمان های انقلاب دانست و افزود: سپاه فقط یک مجموعه نظامی نیست، بلکه آمده تا هم انقلاب را حفظ کند و هم آنرا به پیش ببرد، برای اینکه ملت ایران شایسته قرار گرفتن بر قله های عزت و افتخار هستند.
منبع:

1400/03/13
15:55:58
5.0 / 5
1078
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg