شمالبرگ ShomalBarg.ir

عرصه های كشاورزی گیلان زیر تیغ تهدید و لطمه

عرصه های كشاورزی گیلان زیر تیغ تهدید و لطمه

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: عرصه های کشاورزی استان گیلان بیش از اندازه متوسطی که در کشور گرفتار هجمه می شوند، مورد تهدید و لطمه است.


مسعود الماسی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما موظف به حمایت و هدایت تولید برای امنیت غذایی هستیم و زمین کشاورزی یکی از اصلی ترین عوامل تولید قلمداد می شود.
وی اضافه کرد: استان گیلان را بعنوان دومین نقطه هدف در هجمه ای که برای عرصه های کشاورزی اتفاق می افتد نام می برند در حقیقت یعنی بیش از اندازه متوسطی که در کشور گرفتار هجمه در عرصه های کشاورزی می شوند، استان گیلان مورد تهدید و لطمه است.
الماسی اشاره کرد: وظایفی که بر عهده داریم زمینه ای فراهم می آورد تا ما بتوانیم با انسجام و همگرایی بیشتر از مجموعه عوامل دست اندر کار برای یاری جستن و پیش گیری از وقوع جرم و در نهایت انجام وظایفی که منجر به حفظ اراضی کشاورزی و کاربری آن می شود، استفاده نمائیم.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، نیروی انتظامی را یکی از عوامل اصلی در مساعدت انجام این امر دانست و اضافه کرد: نیروی انتظامی خود نیز در بعضی موارد برای پیش گیری از جرم نقاطی را بعنوان هدف قرار می دهد که در فرهنگ سازی مردم و در ارائه آگاهی و آموزش بیشتر مردم عوامل تاثیرگذاری هستند که ما این بخش را نباید نادیده بگیریم.
ناآگاهی از قوانین در زمینه کشاورزی از دلیلهای لطمه به اراضی کشاورزی گیلان
وی با تاکید بر این که در اطلاع رسانی و آگاه سازی بیشتر مردم نباید تردید نماییم، اضافه کرد: خیلی از رویدادهایی که در این حوزه اتفاق می افتد در اثر ناآگاهی و عدم اطلاع از قوانین در زمینه کشاورزی به وقوع می پیوندد.
الماسی اظهار داشت: بدون تردید ما برای این بخش در سازمان جهاد کشاورزی یک فضای جدید ایجاد خواهیم کرد و برای اطلاع رسانی بیشتر تلاش می نماییم که زمینه های مناسبی فراهم گردد تا آگاهی مردم افزایش پیدا کند تا بتوانیم از وقوع این جرم ها پیشگیری نماییم.
وی اضافه کرد: غارت اصطلاحی است که در زمینه اراضی کشاورزی بکار می برند و این عمق فاجعه ای است که ما داریم با آن برخورد می نماییم و در این میان برای پیش گیری از این غارت، همه باید دست به دست هم بدهیم.
الماسی اشاره کرد: در امتداد حفظ اراضی کشاورزی خوشبختانه با نگاه ویژه ای که در کشور اتفاق افتاده، امروزه در استانها تمرکز فعالیت ها را در استانداری ها شاهد می باشیم و با حس مسئولیتی که در این راستا بوسیله همگرایی چند وزارتخانه و تمرکز وزارت کشور اتفاق می افتد نوید دهنده این است که بتوانیم از همکاری و همیاری دستگاه های مختلفی که می توانند در پیش گیری از وقوع این جرم ها تاثیر گذار باشند، استفاده نمائیم.
وی بیان کرد: در استان گیلان نیز پای این کار خیلی از دستگاه های موثر بتدریج شاهد این هستیم که دستگاه های موثر با همکاری هایی که می توانند انجام دهند به میدان ورود داشته باشند.
الماسی افزود: هر چند این همکاری ها یکنواخت نیست و هنوز حدود انتظار ما برآورده نشده اما زمینه های این پیشگیری درحال اتفاق است.
موظف به انجام صیانت از عرصه های کشاورزی هستیم
وی با توجه به این که در زمینه ای صحبت می نماییم که از مباحث کاملا تخصصی برخوردارست اضافه کرد: ما موظف به انجام صیانت از عرصه های کشاورزی هستیم و در این راه بوسیله تمرکز بر مدیریت امور اراضی آنرا دنبال می نماییم.
الماسی اضافه کرد: هرچند مدیران ما در شهرستان ها وظایف مختلفی را بر دوش دارند اما در چند سال قبل به لحاظ جایگاه و اهمیتی که حوزه عرصه های کشاورزی پیدا کرده است تصور می کنم که بخش عمده ای از زمان و انرژی خودشان را به این بحث اختصاص داده اند و این اهمیت و جایگاه سبب شده که ما در زمینه امور اراضی روزهای سختی را طی نماییم.
وی اظهار نمود: سختی ها با حمایت هایی که صورت می گیرد و در دیدگاه جدیدی که در ضرورت همگرایی برای دستگاه های مختلف وجود دارد بر ما آسان خواهد شد و به کمک هم برای رسیدن به آن نقطه هدف روزهای بهتری را در پیش خواهیم داشت.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم زمینه برای دقت نظر در زمینه امور اراضی با نگاه به چارچوبی که در آن کار می نماییم، تمرکز بیشتری پیدا کند و به نقطه ای برسیم که پیش از برخورد با وقوع جرم بتوانیم زمینه های پیش گیری از جرم را فراهم نماییم.
منبع:

1400/03/12
12:11:02
5.0 / 5
1158
تگهای خبر: تولید , زمین , كشاورزی , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg