شمال برگ ShomalBarg.ir

كمبود زمین از موانع توسعه دامداری صنعتی گیلان

كمبود زمین از موانع توسعه دامداری صنعتی گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: اغلب دامداری گیلان بصورت خانگی است و به سبب کمبود زمین نمی توان به گسترش دامداری های صنعتی در استان پرداخت.


حجت علی اکبرنژاد در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه گیلان سالانه بیش از ۲۹ هزار تن گوشت تولید می کند، اظهار نمود: تولید گوشت قرمز در استان هرساله رو به افزایش است.
وی اضافه کرد: شهرستان های کوهستانی نظیر تالش، رودسر، ماسال و رضوانشهر قطب پرورش دام سبک گیلان و شهرستان های جلگه ای نظیر رشت، سیاهکل، لاهیجان و لنگرود از قطب های پرورش دام سنگین استان محسوب می شوند.
علی اکبرنژاد با اعلان اینکه اغلب دامداری گیلان بصورت خانگی است و به سبب کمبود زمین نمی توان به گسترش دامداری های صنعتی در استان پرداخت، اشاره کرد: جوانان روستایی و روستایی زادگان همچون متقاضیان جدید برای ایجاد دامداری های خانگی هستند.
وی با اشاره به اینکه پرداختن به دامداری در کنار فعالیت در بخش کشاورزی، منجر به ارتقای درآمد کشاورزان می شود، افزود: گیلان از واردکنندگان گوشت قرمز است و فقط گوساله های نر از استان گیلان برای پرواربندی خارج می شوند.
اکبر نژاد اظهار داشت: استان گیلان با داشتن ۲۰۱ واحد گاوداری گوشتی صنعتی با ظرفیت بیش از ۱۸ هزار راس گاو، رتبه ۱۲ کشور را داراست.
وی با اشاره به حمایت دولت از تولید گوشت در کشور افزود: سازمان جهاد کشاورزی گیلان روزانه ۵۰۰ تن نهاده خام دامی با قیمت یارانه ای و ۶ هزار و ۵۰۰ تن کنستانتره بین دامداران گیلانی توزیع می نماید.
معاون دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی گیلان اضافه کرد: گیلان یک میلیون و ۱۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین دارد که ۷۰ درصد آن دام سنگین است.
وی اشاره کرد: گیلان ۳ کشتارگاه صنعتی با ظرفیت ۵۵۰ راس دام سنگین و ۱۸۵۰ راس دام سبک در روز دارد.
منبع:

1400/02/05
21:09:01
5.0 / 5
1182
تگهای خبر: تولید , رشت , زمین , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg