شمال برگ ShomalBarg.ir
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

ماهیت انقلاب اسلامی صد درصد مردمی است

ماهیت انقلاب اسلامی صد درصد مردمی است

از گیلان عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ماهیت انقلاب ها را وابسته به افراد، اهداف، ریشه ها و عوامل شکل دهنده و شعارهای مردم دانست و اشاره کرد: انقلاب اسلامی اختصاص به فرد یا گروه خاصی ندارد و ماهیت آن صد درصد مردمی است،


آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در ویژه برنامه تلویزیونی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در رشت، با اشاره به گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، اظهار نمود: مردم با تمام وجود به این شخصیت الهی عشق می ورزیدند و با قدم گذاشتن در راه خدا به پیروزی رسیدند.
وی با اعلان اینکه در قرآن سخن از نعمت های الهی به میان آمده است، اضافه کرد: دفع خطر دشمن، امدادهای غیبی الهی و آزادی سه نعمتی است که در قرآن به آنان اشاره شده است.
امام جمعه موقت قم، نعمت خداشناسی، پیامبرشناسی، امام شناسی و ولایت شناسی را از دیگر نعمت های الهی دانست و اشاره کرد: مردم ایران مردمی مومن و متدین هستند و خداوند همه این نعمت ها را نصیب ما کرده، اما انقلاب اسلامی در طول ۴۲ سال قبل زمینه ساز سه نعمت مهم الهی است.
آیت الله حسینی بوشهری، با اشاره به نقش مردم در دفع خطر دشمن، امدادهای غیبی الهی و آزادی در پرتو این انقلاب بزرگ و تاریخی، عنوان کرد: در طول ۴۲ سال قبل با وجود همه نامهربانی هایی که از طرف دنیای استکبار مقابل انقلاب انجام گرفته، دستاوردهای چشم گیر و قابل توجهی داریم.
وی با اعلان اینکه دشمنان خواب های زیادی برای انقلاب دیده بودند، اشاره کرد: این مردم اجازه ندادند خواب های دشمن مقابل انقلاب تعبیر شود و نقشه های آنان جنبه اجرائی و عملیاتی پیدا کند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به دشمنی دنیای استکبار و جبهه طاغوت با اسلام و قرآن و دین و معنویت، افزود: دشمنان قصد نابودی اسلام و قرآن را داشتند و می خواستند انقلابیون را دستگیر و تبعید و اعدام کنند و کار انقلاب را به انتها برسانند، اما خداوند خطر دشمن را دفع کرد و اجازه خدشه وارد شدن به انقلاب را نداد.
وی مردم گیلان را دارای سابقه دینی و انقلابی دانست که به علما و دانشمندان و قهرمانان و شهدای خود افتخار می کنند و اظهار داشت: گیلان ۶۳ شهید پیش از انقلاب و هشت هزار شهید دوران دفاع مقدس دارد.
آیت الله حسینی بوشهری، شرط بهره مندی از نعمت های الهی را تقوا، پرهیزکاری، ایمان و خداترسی دانست و اشاره کرد: انقلاب اسلامی در سایه ایمان و تقوای مقتدای خود به پیروزی رسید. به تعبیر علامه مطهری، امام خمینی(ره) مظهر ایمان به خدا، ایمان به هدف، ایمان به مسیر و ایمان به امت است.
وی افزود: امام خمینی(ره) با تمام وجود خدا را باور داشت، به هدفش معتقد بود، به راهی که برای رسیدن به هدفش انتخاب نموده بود، باور داشت و به ملتش تکیه کرد و می دانست که در سایه عنایات الهی و استقامت مردم در این راه مقدس، پیروزی حتمی است.
امام جمعه موقت قم، تقوا را عامل پیروزی انقلاب دانست و اظهار داشت: باقی ماندن این پیروزی و استمرار حرکت انقلابی ملت ایران نیز در سایه تقوا و توکل بر خداست.
آیت الله حسینی بوشهری، با اعلان اینکه کیسینجر بعنوان مغز متفکر آمریکا به ناتوانی خود در شناخت امام خمینی(ره) اذعان می کند، متذکر شد: بنا بگفته کیسینجر، امام با آن معنویت خود تمام برنامه های محاسباتی آمریکا را بر هم زد و فرصت تصمیم گیری را از آنان گرفت.
وی قرآن را یک حقیقت جاری و ساری در تاریخ دانست و اشاره کرد: همانگونه که خداوند موسی و قومش را از سلطه فرعون نجات داد و به آنان آزادی بخشید، در زمان روح الله موسوی خمینی نیز نعمت آزادی را به ملت ایران ارزانی داشت و طاغوت را کنار زد. مستشاران آمریکایی در خیابان های ما قدم می زدند و برخورد توهین آمیزی با مردن داشتند پس خطر دشمن دفع و نعمت استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به ما داده شد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اعلان اینکه روزهای انقلاب سرشار از امدادهای غیبی الهی است، یادآور سد: در جریان طوفان شن طبس و هشت سال دفاع مقدس شاهد امدادهای الهی بودیم و دشمنان اسلام و انقلاب را یکی بعد از دیگری به زباله دان تاریخ فرستادیم و یک بسیجی و یک شهید ما مانند حججی و سلیمانی حماسه ها آفریدند و امروز منطقه در اختیار جبهه مقاومت است.
آیت الله حسینی بوشهری، با اشاره به انطباق قرآن با شرایط مختلف جوامع در عصرهای گوناگون، عنوان کرد: بر طبق آیه «إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم»، اگر مردم قدم در راه انقلاب نمی گذاشتند، مدد الهی نمی رسید و دشمن دفع نمی شد و نعمت آزادی را به دست نمی آوردیم. در حقیقت خداوند ملت ایران را در همه جبهه های نابرابر با دشمن به پیروزی رسانده است.
وی با اعلان اینکه در طول ۴۲ سال قبل با تحریم اقتصادی و جنگ تحمیلی و شبیخون فرهنگی مواجه بودیم، اشاره کرد: دشمن همه این توطئه ها را به راه انداخت تا مردم را از انقلاب و امام و رهبری جدا کند، اما خودمان خواستیم که این مسیر را ادامه دهیم پس تحریم های فلج کننده را دنبال می کند تا ببیند انقلابی ها هنوز خواهان انقلابشان هستند یا نه!
امام جمعه موقت قم، از مردم خواست تحت تاثیر تبلیغات دشمن مقابل انقلاب قرار نگیرند و اظهار داشت: خداوند نعمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را در اختیار مردم قرار داده، اما به کارکردها نیز نگاه می کند و اگر مسئولان، نهادهای انقلابی و مردم ناسپاسی کنند، این نعمت را از دست خواهیم داد.
وی ماهیت انقلاب ها را وابسته به افراد، اهداف، ریشه ها و عوامل شکل دهنده و شعارهای مردم دانست و اشاره کرد: تعدادی از انقلاب ها کارگری هستند و یا در طبقه خاصی رخ می دهند، اما انقلاب اسلامی اختصاص به فرد یا گروه خاصی ندارد و مرد و زن و کودک و روحانی و دانشجو و ارتشی و سرباز و... همه پای کار آمدند پس ماهیت انقلاب اسلامی صد درصد مردمی است و اگر ملت ایران دلگرم بمانند، این انقلاب ماندنی است.
آیت الله حسینی بوشهری، ظلم ستیزی، ذلت ناپذیری، احقاق حقوق ستم دیدگان و جلوگیری از فساد را با اهمیت ترین ریشه انقلاب دانست و افزود: انقلاب اسلامی با استبداد خشن دستگاه طاغوت مقابله نمود و فریاد اسلام خواهی را سر داد. در آن زمان بیگانگان در کشور همه کاره بودند، اما ملت می خواست روی پای خودش بایستد و استقلال داشته باشد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای دنیای امروز باورنکردنی دانست و تصریح کرد: با وجود تحریم های شدید، در برابر کرونا عملکرد قابل قبولی داشتیم و آماده ساخت واکسن هستیم. متاسفانه دستاوردهای انقلاب در عرصه های پزشکی، فناوری هسته ای، نانوتکنولوژی، سلول های بنیادی و موشک های نقطه زن تحت الشعاع تبلیغات دشمن قرار گرفته و مردم باید بدانند که قبلا کجا بودیم و امروز کجا هستیم.
وی از مسئولان خواست با همتی بلند گره از مشکلات روزمره مردم باز کنند و اظهار داشت: عظمت این انقلاب در پرتو اسلام و قرآن به وجود آمده و وجود مشکلات نباید ما را از دستاوردها غافل کند.1399/11/22
11:46:07
0.0 / 5
1141
تگهای خبر: اقتصادی , تكنولوژی , رشت , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg