شمال برگ ShomalBarg.ir

خمیران انزلی و شیرابه هایی كه هنوز روی زمین است

خمیران انزلی و شیرابه هایی كه هنوز روی زمین است

از گیلان نماینده بندرانزلی در مجلس، با اشاره به وضعیت کارخانه کمپوست و شیرابه هایی که مردم روستای خمیران را اذیت می کند، اظهار داشت: متاسفانه علی رغم پیگیری هایی که انجام شده مسئولین ذیربط هنوز اقدام جدی انجام ندادند.


احمد دنیامالی در جلسه شورای بهداشت شهرستان بندرانزلی که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با انتقاد از عملیاتی نشدن لایروبی شنبه بازار روگا، اظهار نمود: تا حالا با وجود همه پیگیری ها هیچ کدام از دستگاه هایی که مسئول کار هستند پای کار نیامده و باتوجه به گذشت چندین ماه از این قضیه، هنوز اقدام عملیاتی شروع نشده است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه بهداشتی کردن روگا مجموعه آب و فاضلاب لاینی که باید در محور شنبه بازار به لاین غرب بکشند، برای ما بسیار حائز اهمیت می باشد، اضافه کرد: باید این خط لوله شروع شود تا بتوانیم فاضلاب را جمع آوری نماییم.
دنیامالی، با تاکید بر لزوم پرهیز از ورود مجدد فاضلاب به رودخانه های لایروبی شده، افزود: امکانات زیربنایی باید ایجاد شود تا بتوانیم فاضلاب را جمع آوری نماییم و مانع شویم که این آلودگی ها به تالاب منتقل شود.
وی با اشاره به کیفیت آب بهداشتی در حوزه روستایی غرب شهرستان بندرانزلی، اشاره کرد: علی رغم اقداماتی که دراین زمینه انجام می شود و کنترل هایی که صورت می گیرد، همچنان با گله هایی در حوزه آب روستایی مواجه هستیم و باید دستگاه های ذیربط همچون آب و فاضلاب دراین زمینه پیگیری کنند.
نماینده شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی، با اعلان اینکه یک خط انتقال آب به روستاهای غرب از کلویر دو تا سنگاچین که در حدود ۱۰ کیلومتر است باید ایجاد شود تا شاهد مشکلات در حوزه آب روستایی نباشیم، اظهار داشت: باتوجه به ادغام آب و فاضلاب روستایی و شهری، نباید شاهد مشکلات در این عرصه باشیم.
وی با اشاره به وضعیت کارخانه کمپوست و شیرابه هایی که مردم روستای خمیران را اذیت می کند، اشاره کرد: ما تکلیف داریم که به این مساله رسیدگی نماییم.
دنیامالی افزود: شکایت های زیادی دراین زمینه داریم و اوضاع و احوال آنجا اصلا خوب نیست پس اعضای شورا و شهرداری باید به صورت جدی دراین زمینه کار کنند. متاسفانه علی رغم پیگیری هایی که انجام شده مسئولین ذیربط هنوز اقدام جدی انجام ندادند.
نماینده بندرانزلی در مجلس، با اعلان اینکه حالا یک پیمانکار عهده دار انجام کار شده و در زمینه تفکیک و موارد در رابطه با کمپوست اقداماتی انجام گرفته که کافی نیست، عنوان کرد: باید به صورت جدی دراین زمینه ورود پیدا نماییم.
وی با اشاره به اینکه آمار حیوان گزیدگی در سطح شهر انزلی بالاست و باید فکری دراین زمینه صورت گیرد، اشاره کرد: شهرداری، شبکه بهداشت و درمان و دامپزشکی باید راهکار جدی دراین زمینه ارائه دهند؛ چه در زمینه حیوانات اهلی و چه سگ های ولگرد، برای اینکه شان شهر ما نیست که آمار بالای حیوان گزیدگی داشته باشیم.
دنیامالی، همین طور به کیفیت نان اشاره نمود و اظهار داشت: نظام بهداشتی برای همه باید یکسان اجرا شود، نه اینکه برای بعضی واحدها سختگیری و برای بعضی دیگر سهل گیری نماییم و بنظر می رسد بیشتر از مباحث سخت افزاری و کیفیت آرد موضوع آموزش است که فعالان این حوزه هنوز آموزش ندیده اند و به صورت سنتی کار می کند.1399/11/04
18:30:21
0.0 / 5
1263
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg