شمال برگ ShomalBarg.ir
در جمع خبرنگاران مطرح شد

تاكید بر افزایش مصرف شیر و لبنیات

تاكید بر افزایش مصرف شیر و لبنیات

از گیلان مدیرعامل صنایع شیر ایران اظهار داشت: سن پوكی استخوان در زنان نگران كننده است، رسانه ها در ترویج افزایش مصرف لبنیات همت مضاعف داشته باشند.


عبدالله قدوسی امروز در دومین نشست شورای ارتباطات صنایع شیر ایران با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات کارخانه شیر پگاه گیلان اظهار داشت: افزایش مصرف شیر و لبنیات ارتباط مستقیم با توسعه سلامت جامعه دارد و اصحاب رسانه نقش موثر و مهمی بعد از مسئولین برای توسعه فرهنگ مصرف شیر لبنیات در جامعه دارند.
وی ادامه داد: صنایع شیر ایران رویکرد سلامت محور دارد و لازم است اصحاب رسانه عزم جدی تری برای آگاهی بخشی به جامعه در حوزه ترویج فرهنگ تغذیه سالم خصوصاً افزایش سرانه مصرف شیر و لبنیات داشته باشند.
قدوسی با اشاره به اهمیت زیاد توزیع شیر رایگان در مدارس افزود: توسعه تحویل شیر رایگان به مدارس به خصوص در مدارس مناطق کمتر توسعه یافته برای شرکت شیر ایران(پگاه) بسیار مهمست و برای ما یک رسالت جدی است.
وی اشاره کرد: امسال باتوجه به اوضاع کرونا و فضای آموزشی جدید توزیع شیر انجام نشده است و آمادگی کامل وجود دارد به محض عادی شدن شرایط باردیگر توزیع شیرمدارس از سر گرفته شود.
قدوسی، وضعیت پوکی استخوان را نگران کننده دانست و اظهار نمود: طبق اعلام وزارت بهداشت سن پوکی استخوان در خانم ها به ۴۰ و ۴۵ سال رسیده است و ۹۰ درصد از مردم کشور از کمبود کلسیم رنج می برند، برای جلوگیری از ادامه این روند ضروری می باشد، افزایش مصرف شیر لبنیات افراد در دستور کار جدی قرار گیرد.
مدیرعامل شیر ایران، کارخانه شیرپگاه گیلان را از کارخانه های بسیار عالی صنایع شیر ایران عنوان نمود و اظهار داشت: استان گیلان همچون استان هایی در کشور است که تولید و مصرف شیر را در زنجیره کامل خود دارد و برنامه هایی برای افزایش تولید شیر این استان وجود دارد که با محقق شدن آن و وحدت می توان به درجات بالاتری از خودکفایی در این استان رسید.
حمیدرضا طهماسبی پور مدیر روابط عمومی صنایع شیر ایران در ادامه اظهار داشت: دومین نشست این شرکت بعد از تهران در گیلان برگزار شده است و امروز نیز با دوستان رسانه ای بیشتری در گیلان آشنا شدیم.
وی از خبرنگاران خواست تا اهتمام بیشتری برای ترویج بیش از پیش شیر و سایر لبنیات در جامعه داشته باشند تا شاهد توسعه سلامت افراد بیشتری در جامعه باشیم.
طهماسبی پور اشاره کرد: لزوم مصرف روزانه شیر برای تمام گروه های سنی از طرف متخصصان علم تغذیه سفارش می شود و علاوه بر رشد کودکان و نوجوانان، سبب تضمین سلامت جسمی افراد و ارتقای هوش و قدرت فراگیری می شود.
مدیر روابط عمومی صنایع شیر ایران با اشاره به گرامیداشت روز شیر مدارس اشاره کرد: برای توسعه سلامتی، تغذیه دانش آموزان هر جامعه بسیار مهمست و برای تحقق این امر شرکت شیر پگاه با تمام توان در کنار دولت می باشد و آمادگی لازم وجود دارد که مشارکت فعال در جهت تحقق این مسولیت اجتماعی مهم داشته باشیم.
منبع:

1399/07/09
09:18:10
5.0 / 5
1885
تگهای خبر: تولید , شركت , صنایع , كارخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg