شمال برگ ShomalBarg.ir

وضعیت در رامسر فراتر از قرمز

وضعیت در رامسر فراتر از قرمز

مازندران با وجود آنكه مسؤلان ستاد استانی مقابله با كرونا معتقد هستند میزان مرگ و میر در مازندران در موج دوم شیوع كرونا حدود ۲ درصد كاهش پیدا كرد اما وضعیت خیلی از شهرستان ها این استان قرمز است و این وضعیت در بعضی شهرستان ها همانند رامسر از قرمز هم فراتر رفته است.


سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جلسه ستاد فرماندهی مدیریت و کنترل بیماری کرونا در این دانشگاه با اشاره به اینکه در زمان اپیدمی بیماری مرگ های مشکوک هم کرونا محسوب شد، از کاهش ۲ درصدی تعداد مرگ و میر در موج دوم کرونا اطلاع داد و اظهار داشت: برپایه تحقیقات انجام شده حدود ۵۰ درصد افرادی که به ICU می روند فوت می کنند که باید اقداماتی صورت گیرد تا افراد به این مرحله نرسند.
وی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در بیمارستان ها تاکید و با اشاره به تأمین دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستان ها، روسای بیمارستان ها را موظف به کنترل وضعیت تولید و مصرف اکسیژن در این مراکز کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اقدامات پیشگیرانه در سطح جامعه، اضافه کرد: می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی مبتلا شدن به بیماری را در حد زیادی کم کرد.
بستری ۶۲۴ بیمار مشکوک به ویروس کرونا در مازندران
موسوی خواهان فاصله گذاری اجتماعی و رعایت الزامات بهداشتی در مراسم عزاداری محرم و صفر شد و بر تشدید نظارت بازرسین دانشگاه علوم پزشکی مازندران از راه واحدهای استانی و شهرستانی تصریح کرد و اظهار داشت: اگر هوشیار نباشیم و نکات بهداشتی را در مراسم عزاداری رعایت نشود فاجعه آفرین خواهد بود.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ بیمار مشکوک به کرونا بر مبنای تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: در همین مدت ۱۳۰ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خویش را در منزل ادامه خواهند داد.
موسوی اظهار داشت: الان ۶۲۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علایم تنفسی مشکوک به کرونا بر مبنای تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۷۶ نفر با علایم حاد تنفسی در بخش های ویژه بستری هستند.
وی اضافه کرد: فاصله گذاری اجتماعی و ضوابط بهداشتی در مراسم عزاداری محرم و صفر رعایت شود. اگر این مسائل رعایت نشود فاجعه آفرین خواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: هموطنان عزیز از مسافرت به مازندران در ایام اخیر اجتناب کنند. افرادی هم که به علت بومی بودن در این ایام قصد سفر به استان دارند توجه نمایند که با حضور در تجمعات خانوادگی و فامیلی خطر انتشار و مبتلا شدن به بیماری را تشدید می کنند.
آخرین آمار کرونا در بابل
همچنین بر مبنای اعلام روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، هم اکنون ۲۰۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری هستند.
بر این اساس، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ بیمار جدید بستری و ۳۴ بیمار هم ترخیص شدند، ۴۸ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.
رامسر در وضعیت فراقرمز/ سفر به رامسر اکیدا ممنوع
رئیس شبکه بهداشت رامسر با تائید وضعیت قرمز شهرستان اظهار نمود: اعلام وضعیت های هشدار، قرمز و فراتر از آن به تعداد بستری شدگان و مبتلایان روزانه بیماری کرونا در هر شهرستان بستگی دارد که برحسب میانگین و معیارهای وزارت بهداشت تعیین شده و چنانچه آمار روزانه از تعداد مشخصی فراتر رود وضعیت قرمز اعلام می شود.
حمیدرضا مبشری در گفت و گو با ایسنا تصریح کرد: وضعیت روز گذشته و امروز رامسر حتی از شرایط قرمز هم فراتر رفته است اما این بدان معنا نیست که ظرفیت پذیرش بیمارستان به اتمام رسیده باشد، ضمن اینکه این امکان هم وجود دارد که در ایام آتی شرایط بهتر شود.
مبشری با اشاره به اینکه بیشتر از ۵۰ روز متوالی است که وضعیت استان مازندران در شرایط قرمز قرار گرفته تصریح کرد: خیلی از شهرهای استان چنین شرایطی را تجربه می کنند و میانگین کلی آمار مبتلایان و فوت شدگان بیمارستان ها سبب شده تا وضعیت قرمز در مازندران پایدار شود.
وی خطاب به مسافرانی که قصد عزیمت به مازندران را دارند اخطار داد: با عنایت به استمرار وضعیت قرمز در استان و هم شرایط فراتر از اخطار شهرستان های غربی استان به خصوص رامسر، اکیدا از مسافرت به استان های شمالی و بویژه شهرستان های استان مازندران اجتناب کنند.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا الان ۸۳۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ یا مشکوک به ویروس کرونا در مراکز درمانی دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.
منبع:

1399/06/06
22:52:01
5.0 / 5
2205
تگهای خبر: تولید , رامسر , سفر , شمال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg