شمال برگ ShomalBarg.ir

بابل در وضعیت زرد قرار دارد

بابل در وضعیت زرد قرار دارد

شمال برگ: مازندران معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی بابل از راه اندازی بخش آی سی یو جدید بیمارستان روحانی در آینده نزدیك خبرداد.


دکتر سید مصطفی قاسم زاده با اشاره به اینکه هم اکنون شهر بابل در وضعیت زرد قرار دارد، اظهار داشت: از اول اسفند استان مازندران جزء استان های اولیه درگیر با بیماری کرونا و یکی از کانون های قرمز کشور بود.
به گزارش شمال برگ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، وی بیان داشت: در 24 ساعت گذشته 18 بیمار جدید در بیمارستان های بابل پذیرش و 21 بیمار نیز ترخیص شدند و هم اکنون تعداد 62 بیمار بستری هستند که 23 بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان می باشند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان کرد: از شروع اسفند تابحال بیش از 23 هزار بیمار به مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل مراجعه کردند که توسط پرسنل درمانی مورد رسیدگی قرار گرفتند و بیش از 3100 نفر در بیمارستان های بابل بستری شدند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اشاره کرد: بیماران غیربابلی بستری در بیمارستان های بابل از شهرهای بابلسر، قائمشهر، بهنمیر، آمل، فریدونکنار، جویبار، نور، محمودآباد، ساری، هادی شهر و تهران بودند.
وی افزود: بیشتر بخش های مختلف بیمارستان های بابل که به سبب بیماری کووید 19 به بستری این بیماران اختصاص پیدا کرده بودند به فعالیت سابق خود برگشتند.
دکتر سید مصطفی قاسم زاده در امتداد ونتیلاتورهایی که به دانشگاه اهدا شد، اظهار داشت: 5 وینتیلاتوری که توسط خیریه نیک گامان جمشید به دانشگاه تحویل داده شد جهت راه اندازی بخش آی سی یو جدید بیمارستان روحانی استفاده خواهد شد که البته نیاز به 5 ونتیلاتور دیگه می باشد که این خیریه قول مساعد در تامین آنرا داده است.
وی در همین راستا اظهار داشت: هم اکنون در بیمارستان آیت الله روحانی آی سی یو داخلی با 16 تخت، آی سی یو جراحی با 8 تخت، آی سیو جراحی قلب با 10 تخت، سی سی یو با 8 تخت و آی سی یو نوزادان با 16 تخت مشغول ارائه خدمات می باشند که با راه اندازی بخش آی سی یو جدید 8 الی 10 تخت به تعداد تخت های موجود اضافه خواهد شد.
وی در این راستا اضافه کرد: فضای فیزیکی این بخش آماده شده است و کنسول ها و مانیتورها نصب گردید و به زودی شاهد راه اندازی آن خواهیم بود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل با اعلان اینکه راه اندازی بخش مستقل آی سی یو فایده هایی به همراه دارد، بیان داشت: یکی از فواید آن بهره مندی از خدمات این بخش در صورت شیوع مجدد احتمالی فاز بحرانی و ایجاد وضعیت قرمز در شرایط کرونا می باشد که می توان در ارائه خدمات به بیماران بدحال بسیار موثر باشد و همین طور در شرایط پسا کرونا هم سایر بیماران می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.
همین طور دکتر اشکان تقی پور مدیر عامل و رئیس هیات مدیره خیریه نیک گامان جمشید در مسافرت یک روزه به بابل و در حاشیه بازدید از بخش آی سی یو جدید بیمارستان روحانی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی بابل با حجم وسیعی از بیماران کرونایی از سطح استان مواجهه بود که در امتداد کمک به این دانشگاه تعداد 5 ونتیلاتور از طرف خیرین تهیه و اهدا شد.
وی اظهار داشت: با امید خدا اقدامات لازم را در امتداد تهیه 5 ونتیلاتور دیگر جهت راه اندازی بخش آی سی یو جدید بیمارستان روحانی انجام خواهیم داد و ان شاءالله توسط ایرانیان مقیم خارج از کشور این دستگاه ها و همین طور تجهیزات مورد نیاز تهیه خواهد شد.
منبع:

1399/03/15
14:40:07
5.0 / 5
2468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg