شمالبرگ ShomalBarg.ir
نماینده مردم نوشهر،چالوس و كلاردشت در مجلس شورای اسلامی مطرح كرد

كاهش مشكلات مردم غرب مازندران با اجرای پروژه های آبخیزداری

كاهش مشكلات مردم غرب مازندران با اجرای پروژه های آبخیزداری

به گزارش شمال برگ نماینده مردم نوشهر، چالوس و كلاردشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اجرای پروژه های آبخیزداری در غرب مازندران توانسته مشكلات مردم را در حوزه سیل در این منطقه كم كند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، قاسم احمدی لاشكی در حاشیه بازدید از پروژه مشبك سرشاخه گیر كركرودسر نوشهر، اظهار نمود: در دو سه سال اخیر اجرای پروژه های آبخیزداری و كاداستر اراضی ملی از مهمترین اقدامات در غرب مازندران بوده است.
وی اشاره كرد: اجرای طرح آبخیزداری و سرشاخه گیر توانسته است تا حدود زیادی از مشكلات مردم در این عرصه بكاهد.
نماینده مردم نوشهر، چالوس و كلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه در یك دهه گذشته سیلاب به مردم منطقه خسارت زیادی زده است، اظهار داشت: هرساله بر اثر پدیده سیل به مردم منطقه در بخش های مختلف لطمه می رسید كه راه اندازی بندهای سرشاخه گیر می تواند مشكلات را بر طرف كند.
احمدی لاشكی همین طور اجرای طرح كاداستر(حدنگاری) در غرب مازندران را از اقدامات مهم منابع طبیعی در دو سه سال قبل دانست و اضافه كرد: اجرای این طرح سبب حفظ و حراست اراضی جنگلی و جلگه ای شده و از تصرف و تجاوز به عرصه های منابع طبییعی جلوگیری می شود.
وی با مطلوب ارزیابی كردن پیشرفت فیزیكی بند مشبك سرشاخه گیر نوشهرخاطرنشان كرد: باید از مقام معظم رهبری برای اختصاص بودجه از محل صندوق توسعه ملی و نیز دولت و مجلس در این زمینه قدردانی كرد.

اجرای طرح بند سرشاخه گیر نوشهر از پیشرفت فیزیكی مناسبی برخوردار است
عبدالرضا سنگاری مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران–نوشهر اظهار داشت: بند سرشاخه گیر نوشهر از پیشرفت فیزیكی مناسبی برخوردارست كه امیدواریم تا ۲۲ بهمن امسال به اتمام برسد.
وی بیان كرد: كلیه اراضی جنگل، مرتع و ساحل غرب مازندران تحت پوشش كاداستر قرار گرفته و اسناد دفترچه یی به سند تك برگ تبدیل شده است.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران–نوشهر یاد آور شد: جشن انفال غرب مازندران در آبان و یا آذر ماه سالجاری با حضور مسئولین ملی و استانی برگزار می گردد.
منبع:

1398/08/06
10:37:03
5.0 / 5
4787
تگهای خبر: چالوس , زمین , ساحل , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg