شمال برگ ShomalBarg.ir
یك مسئول خبر داد

امسال، سال نیاور زیتون است

امسال، سال نیاور زیتون است

به گزارش شمال برگ مدیر جهاد كشاورزی شهرستان رودبار اظهار داشت: امسال سال نیاور زیتون است و پیش بینی می شود نسبت به سال قبل شاهد كاهش تولید این محصول باشیم.


رضا پور خانعلی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه رودبار از قطب های تولید زیتون كشور است، گفـت: سال قبل 21 هزار و 450 تن زیتون در رودبار تولید شد.
وی اضافه كرد: هم  اكنون برداشت زیتون سبز در رودبار به اتمام رسیده است و زیتون كاران برداشت زیتون روغنی را آغاز كرده اند.
پورخانعلی با اشاره به اینكه امسال سال  نیاور زیتون در رودبار است و در سال نیاور معمولا درختان بار كمتری نسبت به سال آور دارند، ادامه  داد: پیش بینی می شود، امسال 15هزار تن زیتون در رودبار برداشت شود كه 45 درصد آن از نوع زیتون روغنی و 55 درصد از نوع زیتون كنسروی خواهد بود.
وی اظهار داشت: بیشتر از 22 هزار نفر در رودبار به تولید زیتون مشغولند و طبق پیش بینی ها، امسال بعد از برداشت زیتون با فروش محصول خود 110میلیارد تومان درآمد عاید زیتون كاران رودباری خواهد شد.
مدیر جهاد كشاورزی رودبار با اشاره به اینكه مهمترین فرآورده زیتون رودبار، روغن زیتون است، تصریح  كرد: بطور میانیگن یك هزار و 200 تن روغن زیتون در رودبار تولید می شود و در مجموع روغن های رودبار از كیفیت بسیار مطلوبی برخوردار می باشند.
وی درباب سالم و یا تقلبی بودن روغن زیتون ها در بازار این محصول خاطرنشان كرد: از آنجایی كه مغازه داران صاحب نام این شهرستان همواره تلاش دارند تا مشتری های خودرا حفظ كنند، اظهار داشت: معمولا فروشندگان روغن زیتون در این شهرستان برای حفظ مشتریان و رضایت مردم هم كه شده از فروش روغن زیتون های تقلبی خودداری می كنند و حتما از زیتون كارانی روغن زیتون خریداری می كنند، كه مورد اعتماد هستند.




منبع:

1398/07/23
15:15:05
5.0 / 5
4243
تگهای خبر: تولید , خرید , فروش , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg