شمالبرگ ShomalBarg.ir

فاصله دانشگاه و صنعت خسارت بار است

فاصله دانشگاه و صنعت خسارت بار است

شمال برگ: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اظهار داشت: فاصله مراكز دانشگاهی و مراكز صنعتی برای توسعه اقتصادی خسارت بار است.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، فرها دلق پوش اظهار داشت: گسترش همكاری، استفاده بهینه از ظرفیت ها، توان آموزشی و پژوهشی، افزایش توانمندی های حرفه ای، بسترسازی اشتغال پایدار و ساماندهی دانش آموختگان مراكز دانشگاهی در بخش صنعت و تعمیق روابط فضای علمی با تجارب عملی، لازم است.
وی فاصله مراكز دانشگاهی و مراكز صنعتی را برای توسعه اقتصادی خسارت بار عنوان نمود و اضافه كرد: توانمندی و استعدادهای علمی باید شناسایی و بكارگیری شوند و این همان استفاده بهینه از ظرفیتهای موجود و سرمایه های انسانی كشور است.
دلق پوش افزود: برنامه داریم از این پس كارخانجات استان بستری مناسب برای ارائه باز آموزی و نوآموزی مستمر فناوری های روز متخصصین و محققین باشند.
وی اشاره كرد: همین طور با همكاری دانشگاه تربیت دانشجویان رشته های مورد تقاضای بخش صنعت استان به نحوی كه فعالیت خودرا به صورت عملیاتی 70 درصد عملی و 30 درصد تئوریكال باشد برنامه ریزی خواهد شد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به راه اندازی 50 طرح صنعتی تا اختتام سالجاری اشاره نمود و اظهار داشت: پیش بینی می شود با شروع به كار این طرح های صنعتی در استان با میزان سرمایه گذاری7 هزار میلیارد ریال، زمینه اشتغال 1900 نفر در زمینه صنایع غذایی، سلولزی، شیمیایی و فلزی فراهم گردد.
منبع:

1398/07/02
13:52:08
5.0 / 5
4411
تگهای خبر: اقتصادی , رشت , زمین , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg