شمال برگ ShomalBarg.ir
جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش:

وضعیت امنیت دریایی كشور مناسب می باشد

وضعیت امنیت دریایی كشور مناسب می باشد

به گزارش شمال برگ جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: وضعیت امنیت دریایی كشور مناسب می باشد.


امیر دریادار تورج حسنی مقدم در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه امنیت دریاهای كشور در وضعیت مناسبی به سر می برد، اظهار نمود: با عنایت به توقیف كشتی نفتكش كشورما در تنگه جبل الطارق مقام معظم رهبری فرمودند كه این یك اقدام دریایی بود كه توسط كشور انگلیس انجام شد و بایستی یك اقدام مقابله به مثل انجام می شد كه برادران سپاهی ما در تنگه هرمز بنابر مأموریتی كه از ستاد كل نیروهای مسلح به آنها ابلاغ گردید این كار را به خوبی انجام دادند.
وی با اشاره به اینكه با حضور نیروی دریایی ارتش در دریای عمان تنگه هرمز و اقیانوس هند امنیت كاملاً برقرار است و ما مشكل خاصی نداریم، اشاره كرد: هم اكنون ناو گروه ۶۳ ارتش در خلیج عدن و دریای سرخ مشغول گشت زنی است.
جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش ارتقاء جایگاه جمهوری اسلامی را در مجامع بین المللی از وظایف نیروی دریایی دانست و اظهار داشت: حفاظت از منافع جمهوری اسلامی در آب های انحصاری و فلات قاره از دیگر وظایف نیروی دریایی است كه تابحال توانسته است این كار را به خوبی انجام دهد.
دریادار حسنی مقدم در ادامه با اشاره به اینكه ما از پیشكسوتان و كسانی كه در گذشته جزء نیروی دریایی بودند، درس یاد گرفتیم، تصریح كرد: این ها همچون كسانی بودند كه ۷ آذر سال ۵۹ را رقم زدند و كسانی كه در ۲۹ فروردین در ناوشكن سهند و ناوچه جوشن رودررو و مستقیم با آمریكا جنگیدند و امروز شهدای را تقدیم جامعه اسلامی كردیم.
وی اشاره كرد: امروز هم باید درسی را كه یادگرفتیم به خوبی پس دهیم بدین سبب در گذشته متوقف نمی شویم و وز كار اصلی مان هم غفلت نمی نماییم.
جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینكه هدف ما این است كه بتوانیم در محیط پیرامونی خودمان امنیت سازی نماییم و با قدرت در دنیا ظاهر شویم، اضافه كرد: به حول و قوه الهی تا به امروز توانستیم حول محور ولایت و تحت فرماندهی معظم كل قوا همه این كارها را به خوبی انجام دهیم.
امیر دریادار حسنی مقدم در پاسخ به این پرسش كه نیروی دریایی چه تسلیحات جدیدی را به ناوگان خود اضافه خواهد كرد، بیان كرد: در این زمینه برنامه هایی وجود دارد و تلاش های ما بر این است تا بتوانیم به اهداف دفاعی خود برسیم.
وی اشاره كرد: ظرف ده روز گذشته امكانات جدیدی همچون ناو اطلاعاتی و زیردریایی و بالگرد ای بی ۲۱۲ به منطقه جاسك ملحق شده است، پس تلاش ما این است آمایش بندی های خوبی در مناطق جنوبی كشور صورت گیرد و یك قلمرو های اقدامی را ایجاد نماییم تا از منافع جمهوری اسلامی ایران دفاع نماییم.
منبع:

1398/06/13
15:02:03
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: حفاظ , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg