شمالبرگ ShomalBarg.ir

بارندگی و وزش باد در گیلان از فردا

بارندگی و وزش باد در گیلان از فردا

شمال برگ: سرپرست اداره پیش بینی و آگهی اداره كل هواشناسی گیلان از بارندگی و وزش باد در گیلان از فردا آگاهی داد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، مازیار غلامی اظهار داشت: نقشه های هواشناسی، بیان كننده وجود شرایط كم و بیش ناپایدار در منطقه است بر این اساس از اواخر وقت امروز گاهی افزایش ابر و وزش باد و رگبار پراكنده و احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: بر این اساس با تقویت تدریجی ناپایداری ها از فردا ( خصوصاً پس از ظهر و شب) و استقرار آن در منطقه، ابرناكی، مه آلود بودن هوا، وزش باد، بارندگی، رعد و برق و روند كاهش دما تا اواسط هفته آینده پیش بینی می شود.
غلامی افزود: با عنایت به تقویت تدریجی ناپایداری از جمعه، شالیكاران نسبت به جمع آوری محصول خود حداكثر تا بامداد فردا اقدام و كارخانجات شالی كوبی نیز نسبت به انتقال شلتوك به فضاهای مسقف و یا استفاده از پوشش مناسب و عدم نگهداری در فضای باز اقدام نمایند.
وی به بخش های مختلف كشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش دهندگان مرغ و ماهی و همین طور بخش های مختلف اجرایی استان نظیر مدیریت بحران، فرمانداری ها، شهرداری ها، جهاد كشاورزی و منابع طبیعی، شركت های آب و برق، حمل و نقل، پلیس راه و راهور، نیروهای نظامی و انتظامی و... سفارش كرد كه تمهیدات لازم را به عمل آورند.
سرپرست اداره پیش بینی و آگهی اداره كل هواشناسی گیلان، آسمان امروز در استان را كمی تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد، رگبار پراكنده، احتمال رعد و برق عنوان نمود.
وی برای فردا نیز آسمان را كمی تا نیمه ابری، كاهش نسبی دما، گاهی افزایش ابر و وزش باد، بعضی نقاط رگبار و رعد و برق (به طور موقتی احیانا شدید) پیش بینی نمود.
منبع:

1398/06/09
19:27:56
5.0 / 5
4598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg