شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیرعامل فرودگاه ها:

هیچ نگرانی بابت سن هواپیماها نداریم

هیچ نگرانی بابت سن هواپیماها نداریم

شمال برگ: مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی اظهار داشت: حدود 220 فروند هواپیما با متوسط عمر 20 سال در حال عملیات هستند كه هیچ نگرانی بابت سن آنها وجود ندارد.


سیاوش امیرمكری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه فرودگاه های كشور برمبنای نیاز اعزام، پذیرش مسافران در هر منطقه ای را انجام می دهند، اظهار نمود: توسعه در بخش زیرساخت های ترمینالی و فضاهایی كه به ارائه سرویس های مسافران می پردازد و همین طور در بخش مربوط به زیرساخت های ارائه خدمات ناوبری و فضاهای پاركینگ و باند فرودگاه ها انجام می شود.
وی اشاره كرد: همه اقداماتی كه در فرودگاه در بخش عمران صورت می گیرد متأثر از نیازها، تقاضای مسافر و ایرلاین است كه با عنایت به ناوگان هواپیمایی و هوایی كشور، گاهی نیاز به توسعه عوامل پروازی، ایجاد تجهیزات هوانوردی متناسب در فرودگاه ها برای پرواز ایمن تر پیدا می شود تا لغو پروازها كمتر صورت گیرد.
مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی اشاره كرد: ارائه خدمات به مسافرین توسط ترمینال ها متناسب با نیاز هر منطقه و متناسب با طرح جامعی كه برای فرودگاه ها در نظر گرفته شده، انجام می شود.
امیرمكری در ادامه در پاسخ به اینكه با عنایت به تحریم ها، آیا این مساله در فرودگاه های كشور تأثیرگذار بوده است یا خیر، اضافه كرد: عمده نیاز فرودگاه های كشور در بخش طرح ها و پروژه های اجرایی و توسعه زیرساخت ها در ساختمان ها، ترمینال ها و حتی عوامل پروازی توسط پیمانكاران داخلی به خوبی انجام می شود و هیچ مشكلی وجود ندارد.
وی اظهار داشت: تجهیزات ترمینالی و قسمتی از تجهیزات هوانوردی از منابع تولید كننده داخلی قابل تأمین بوده اما قسمتی از تجهیزات هوانوردی كه مربوط به ارائه سرویس های نظارتی، اداری و سیستم های هدایت هواپیما به سمت فرودگاه است باید از كشورهای دیگر وارد شود.
امیرمكری اشاره كرد: به خاطر شرایط تحریمی با مشكلات تهیه تجهیزات مواجه هستیم اما با راه هایی كه وجود دارد و طی سال های گذشته هم از آن مسیرها و راه ها استفاده می شد تلاش شده نیازها تأمین شود و تنها تأمین قسمتی از تجهیزات هوانوردی برای ما محدودیت به وجود آورده است.
مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی با اشاره به اینكه هم اكنون حدود ۲۲۰ فروند هواپیما در حال عملیات هستند و تقریباً عمر متوسط ناوگان هوایی كشور حدود بین ۱۹ تا ۲۰ سال است، اضافه كرد: هیچ نگرانی بابت سن ناوگان هوایی كشور وجود ندارد و نگهداری آنها با كیفیت بالایی در حال انجام می باشد.
امیرمكری افزود: اینكه برخی پروازها به سبب نقص فنی در فرودگاه های دیگر فرود می آیند، طبیعی است و نقص فنی برای همه دستگاه ها پیش می آید.
وی درباب وضعیت فرودگاه های مازندران نیز ابراز كرد: در فرودگاه های ساری، نوشهر و رامسر پروژه هایی از قبل شروع شده كه قسمتی از آن به بهره برداری رسیده است.
مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی با اشاره به اینكه مهم ترین پروژه در فرودگاه ساری نصب دستگاه آی ال اس است، اشاره كرد: با بهره برداری از این سیستم می توان سرویس های ایمن تری را به پروازهایی كه انجام می شود ارائه داد.
وی اشاره كرد: همین طور زه كشی عوامل پروازی فرودگاه ساری در حال انجام بوده كه جزو پروژه های مهم می باشد.
امیرمكری در ادامه با اشاره به اینكه در فرودگاه نوشهر نیز بخش نهایی طرح توسعه ترمینال در حال اجرا می باشد كه ظرف دو ماه آینده به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: با اتمام این طرح ظرفیت فرودگاه به دو برابر افزایش می یابد. همین طور محوطه سازی فرودگاه نیز در حال طراحی است.
مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی اظهار داشت: در فرودگاه رامسر نیز راه اندازی باند جدید فرودگاه در حال پیگیری است كه تا هفته های آینده با رفع موانع موجود این پروژه نیز عملیاتی خواهد شد.
منبع:

1398/04/22
14:49:10
5.0 / 5
4775
تگهای خبر: تجهیزات , تولید , خدمات , رامسر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg