شمال برگ ShomalBarg.ir

بهره برداری از توسعه فضای ترمینال فرودگاه نوشهر تا دو ماه آینده

بهره برداری از توسعه فضای ترمینال فرودگاه نوشهر تا دو ماه آینده

شمال برگ: مدیرعامل فرودگاه های كشور اظهار داشت: توسعه ترمینال نوشهر با دوبرابر فضا ظرف دو ماه آینده بهره برداری می رسد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، سیاوش امیر مكری مدیرعامل فرودگاه های كشور در نشست با نماینده و فرماندار نوشهر با اشاره به تاكیدات وزیر راه و شهرسازی درباب رفع موانع و مشكلات فرودگاه های استان مازندران، اظهار نمود: در این راستا جلسات مختلفی در ساری انجام شد و تلاش مضاعف در جهت رفع معضلات فرودگاه های مازندران شروع شده است.
وی با اشاره به دو وظیفه شركت فرودگاه ها اظهار داشت: مدیریت راهبردی و توسعه فرودگاه ها در امتداد خدمات بهتر به مردم و ارائه سرویس های هوانوردی و ایمنی پرواز همچون وظایف است همین طور در امتداد اجرای تكالیف نیز با عنایت به تعریفی كه از زیر ساخت فرودگاه بعنوان بنگاه اقتصادی پیچیده برای توسعه در قالب كسب وكار در این راه می شود اقدام شد.
مدیرعامل فرودگاه های كشور با اشاره به اجرای طرح جامع فرودگاهی استان ابراز كرد: هم اكنون این طرح در ساری به اتمام رسید و در فرودگاه نوشهر و رامسر نیز در حال انجام می باشد كه ارائه سرویس بهتر در این طرح دیده می شود.
امیر مكری با مثبت ارزیابی كردن اقدامات در فرودگاه نوشهر با اجرای چند پروژه اشاره كرد: توسعه ترمینال نوشهر با دوبرابر فضا ظرف دو ماه آینده بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینكه دستگاه D.VOR در فرودگاه نوشهربه زودی عملیاتی می شود، اضافه كرد: با این دستگاه دید ارتفاع عمودی و افقی افزایش یافته و بخش اعظم مشكلات فرودگاه نوشهر در ایام بارانی كاسته می شود.
مدیرعامل فرودگاه های كشور با اشاره به اینكه آمادگی جهت CIP و vip در فرودگاه نوشهر وجود دارد، اشاره كرد: باید همه موانع پروازی نوشهر برطرف شود.
امیرمكری با اشاره به اینكه هم اكنون سالانه بیشتر از 80 میلیون مسافر بوسیله فرودگاه های كشور جابجا می شوند، اشاره كرد: این در شرایطی است كه تنها از 60 درصد فرودگاه ها كشور استفاده می شود برای اینكه ناوگان هوایی به اندازه ظرفیت فرودگاه های كشور نیست و نیاز به تقویت ناوگان داریم.
وی افزود: البته طی چندسال اخیر تعدادی هواپیما خریداری شده و به ایران ایر و بخش خصوصی افزاوده است.
مدیرعامل فرودگاه های كشور اشاره كرد: برای افزایش پروازهای فرودگاه نوشهر باید تلاش شود جاذبه های شهری آن برای شركتها افزایش یابد.
* پروازی دیگر در نوشهر به سبب نامساعد بودن هوا لغو نمی شود
قاسم احمدی لاشكی نماینده مردم نوشهر چالوس و كلاردشت نیز با اشاره به موانع پروازی در فرودگاه نوشهر اظهار داشت: همه تلاش مسئولان شهرستان بر این است تا این موانع برطرف شود تا طول پرواز فرودگاه افزایش یابد.
وی با تاكید بر تسریع پیمانكار در جهت اتمام پروژه توسعه فضای ترمینال فرودگاه نوشهر اظهار نمود: سالن این ترمینال گذشته بر این در شان مردم نوشهر و مسافران نبود و توسعه آن می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.
احمدی بر عملیاتی شدن هرچه زودتر دستگاه دی وی او آر ( D.VOR ) در فرودگاه نوشهر اصرار كرد و اظهار داشت: اینكه در ایام بارانی پروازهای نوشهر به سبب نداشتن دید كافی لغو شود جای نگرانی و تاسف دارد و زیبنده مردم نیست.
وی اشاره كرد: باید از همه ظرفیت فرودگاه نوشهر بعنوان قدیمی ترین فرودگاه استان مازندران استفاده گردد.1398/04/18
14:23:03
5.0 / 5
4997
تگهای خبر: چالوس , خدمات , رامسر , ساری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg