شمالبرگ ShomalBarg.ir

پیشبینی افزایش چشم گیر صادرات خاویار گیلان

پیشبینی افزایش چشم گیر صادرات خاویار گیلان

به گزارش شمال برگ مدیركل شیلات استان گیلان از صادرات 400كیلوگرم خاویار پارسال اطلاع داد و اظهار داشت: امسال برنامه داریم با هماهنگی های لازم صادرات ماهیان خاویاری در استان گیلان را به یك تن برسانیم.


صمد درویشی در گفت و گو با ایسنا، از چهار محور فعالیتی آبزی پروری اطلاع داد و اظهار داشت: در حوزه آبزی پروری بیشتر از 63 هزار تن تولیدات آبزی پروری شامل ماهیان گرمابی، سردآبی و خاویاری وجود دارد.
وی با اشاره به تولید و رهاسازی سالانه 150میلیون قطعه ماهی در حوزه خزر اضافه كرد: اگر این عدد را با متوسط استان های شمالی قیاس نماییم حدودا 45 درصد از كل تعهدات شمال كشور در استان گیلان است.
درویشی با اشاره به اینكه سالانه حدودا 600تن صید ماهی استخوانی صید می شود، افزود: 50 شركت تعاونی پره در استان فعالیت دارند.
وی با اشاره به اینكه 30 فروند شناور كیلكا صید می كنند، تصریح كرد: صیادان سالانه حدود 6000 تن كیلكا صید می كنند.
مدیركل شیلات استان گیلان در ادامه یگان حفاظتی آبزیان را از دیگر محورهای فعالیتی برشمرد و اضافه كرد: 11 پایگاه در فصل صید، كار نظارتی انجام می دهند و مدیریت بر صیدهای غیرمجاز را بر عهده دارند.
وی در مورد ماهیان خاویاری اظهار داشت: حدود 116 مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در سراسر كشور وجود دارد كه از این تعداد 46 مزرعه در گیلان وجود دارد.
درویشی از صادرات 400كیلوگرم خاویار به ارزش هر كیلو 2000 یورو پارسال اطلاع داد و اظهار داشت: امسال برنامه داریم با هماهنگی های لازم صادرات ماهیان خاویاری در استان گیلان را به یك تن برسانیم.1398/04/11
13:52:24
5.0 / 5
4651
تگهای خبر: تولید , حفاظ , شركت , شمال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg