شمالبرگ ShomalBarg.ir

جابجایی ابنیه های بحرانی حریم رودخانه های آستارا

جابجایی ابنیه های بحرانی حریم رودخانه های آستارا

به گزارش شمال برگ معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری آستارا از ایمن سازی، ساماندهی و در صورت لزوم از جابجایی ابینه های بحرانی حریم رودخانه های شهرستان اطلاع داد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، كامبیز لقمانی مقدم، در جلسه بررسی ساخت و سازهای غیرمجاز حریم رودخانه های شهرستان كه در فرمانداری آستارا برگزار شد، اظهار نمود: با عنایت به حوادث رخ داده در سیل فروردین ماه ۹۸ در بعضی استان ها و مناطقی از استان گیلان، وزارت كشور دستورالعملی در مورد پیشگیری و ساماندهی ساخت و ساز های غیر مجاز ابلاغ نمود.
وی افزود: در همین راستا، جلسه ای با حضور بخشداران مركزی و لوندویل و ادارات راه و شهرسازی، بنیاد مسكن، آب منطقه ای، منابع طبیعی و آبخیزداری و محیط زیست تشكیل شد.
لقمانی مقدم با تاكید بر اینكه در این نشست چارچوب عملیاتی اقدامات و فرآیندهای انجام كار مشخص گردید، اضافه كرد: آب منطقه ای با كمك دهیاران و هماهنگی بخشداران، مختصات عرصه و اعیان واقع در حریم كمی و كیفی رودخانه ها را شناسایی می كند.
وی تصریح كرد: سپس پالایش، احصاء نقشه و مختصات ابنیه ها برابر الویت و بحرانی بودن نقاط صدمه پذیر و در معرض خطر سیل، ایمن سازی و ساماندهی و در صورت احتیاج به مكان دیگر منتقل خواهد شد.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری آستارا با اشاره به اینكه این مهم با تخصیص وام مناسب به خانوار ها، با همكاری اعضا و سایر موارد كه نیازمند تأییدات استانی دارند، عملیاتی می شوند، افزود: سیل اخیر تجربه ای تلخ بود كه باید از آن در جهت تغییر شرایط موجود و كاهش خطرات بلایای طبیعی به شكل ایده آلی بهره مند شویم.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، در جلسه مذكور، هر یك از اعضا راهكارها و پیشنهادات خویش را در جهت هر چه بهتر اجرا كردن این طرح عرضه كردند.1398/03/30
21:20:01
5.0 / 5
4660
تگهای خبر: آستارا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg