شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران:

تحریم ها بر تولید و صادرات محصولات معدنی اثری نداشته است

تحریم ها بر تولید و صادرات محصولات معدنی اثری نداشته است

به گزارش شمال برگ رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران اظهار داشت: تحریم ها بر تولید و صادرات محصولات معدنی كشور اثری نداشته است.به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، داریوش اسماعیلی در هفدهمین اجلاس ملی سالانه نظام مهندسی معدن ایران كه در محمودآباد برگزار شد، اظهار نمود: برای حفظ استقلال و عزتی كه در دنیا داریم و برای ایستادگی برابر طرح های ظالمانه غرب ضد نظام و مردم باید اهمیت بیشتری به بخش های مهمی مانند فعالیت های معدنی كه به خاطر اتكا به توان داخلی كمترین تأثیر را از تحریم دارد، دهیم.

وی با اشاره به جذب نقدینگی زیاد معدن در كشور، خاطرنشان كرد: معدن با جذب نقدینگی سرگردان كشور می تواند با افزایش تولید و صادرات فرآورده های معدنی اقتصاد كشور را نجات بدهد و سازمان نظام مهندسی معدن هم با داشتن بیشتر از ۳۸ هزار نیروهای متخصص بیشترین امید را برای تعالی اقتصاد كشور تزریق كند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران با اشاره به اینكه شورای مركزی سازمان نظام مهندسی معدن در دوره كنونی یك برنامه ۶ ساله را در دستور كار دارد، تصریح كرد: سند چشم انداز ۶ ساله معدن تدوین شد و اجرای آنرا با همكاری دولت در دستوركار جدی قرار داده ایم.

اسماعیلی اظهار داشت: جایگاه سازمان نظام مهندسی معدن بسیار بالاتر از شرایط فعلی است و ارتقای آن از دغدغه های اصلی در دوره جدید به حساب می آید.

وی با اشاره به اینكه ذخایر معدنی كشور تجدید ناپذیر هستند و نحوه برداشت مواد معدنی باید بگونه ای باشد كه این ذخیره خدادادی بین نسل ها حفظ شود، اضافه كرد: با حفظ این ذخایر می توان از آن سال ها بهره برداری شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران تصریح كرد: قوانین و دستورالعمل های نظام مهندسی معدن اصلاح گردید و درصدد هوشمندسازی آن هستیم تا در حوزه دولت الكترونیك گام های مهمی برداشته باشیم.

1398/03/22
15:21:58
5.0 / 5
5155
تگهای خبر: محمودآباد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg