شمالبرگ ShomalBarg.ir

ورود نخستین قطار باری به ایستگاه راه آهن رشت

ورود نخستین قطار باری به ایستگاه راه آهن رشت

به گزارش شمال برگ اولین قطار باری با حضور مصطفی سالاری استاندار گیلان به ایستگاه راه آهن گیلان وارد شد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا بامداد امروز نخستین محموله 700 تنی شمش فولاد از راه خط آهن خوزستان به قزوین و سپس به ایستگاه راه آهن رشت وارد شد.
مصطفی سالاری استاندار گیلان، در حاشیه ورود این محموله باری با اشاره به اینكه امروز بعد از گذشت دوماه از افتتاح رسمی راه آهن بخش باری این شبكه حمل و نقلی هم راه اندازی شده، اظهار نمود: محموله شمش آهن كه با 9 واگن قطار امروز وارد گیلان شده سرآغازی برای توسعه حمل و نقل ریلی در گیلان است.
وی با اشاره به اینكه حمل و نقل ریلی می تواند كاهش هزینه تمام شده تولید و هم رشد و رونق اقتصادی در استان را هم به همراه آورد، خاطرنشان كرد: ورود مواد اولیه از راه شبكه ریلی می تواند تا میزان یك سوم هزینه تولید را برای فعالین اقتصادی استان كم كند.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به برنامه حركت قطار مسافری گیلان اظهار نمود: به منظور تسهیل حمل و نقل مسافر در گیلان همه روزه تردد قطار از رشت به تهران و یك روز در هفته از رشت به مقصد مشهد مقدس بدون وقفه زمانی صورت می گیرد و استقبال عمومی خوبی را به همراه داشته كه ضروری می باشد مسئولان راه آهن هم برای رفع مشكلات موجود و تسهیل استفاده شهروندان از طریق آهن تلاش كنند.
گفتنی است كه راه آهن منطقه شمال ۲ در راه رشت-قزوین پانزدهم اسفند سال قبل با حضور رئیس جمهور به صورت رسمی شروع به كار كرد.
1398/02/17
14:12:20
5.0 / 5
4860
تگهای خبر: حمل و نقل , رشت , شمال , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg