شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس كل دادگستری گیلان:

دقت و سرعت در رسیدگی پرونده ها در اولویت كاری مراجع قضایی باشد

دقت و سرعت در رسیدگی پرونده ها در اولویت كاری مراجع قضایی باشد

شمال برگ: رئیس كل دادگستری گیلان اظهار داشت: دقت و سرعت در رسیدگی پرونده ها از مطالبات اصلی مردم است كه باید در اولویت كاری مراجع قضایی قرار داشته باشد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، احمد سیاوش پور در مراسم تكریم و معارفه رئیس دادگستری لاهیجان، قوه قضائیه را از اركان نظام اسلامی ذكر كرد و اضافه كرد: تفكیك قوا یكی از بركات نظام جمهوری اسلامی و به مدلول تفكیك وظایف به منظور نظم دادن به امور كشوری است و مردم باز انتظار دارند باوجود تفكیك وظایف شاهد هماهنگی و تعامل بین سه قوه برای پیشبرد امور جامعه به بهترین نحو باشند.
وی تأمین امنیت و اجرای عدالت را از وظایف قوه قضائیه برشمرد و اظهار داشت: آنچه مردم از دستگاه قضائی انتظار دارند دادرسی عادلانه و بی طرفانه بر محور قانون و شرع مقدس اسلام است.
رئیس شورای قضائی استان با تاكید بر اینكه قضات باید با تكریم مراجعان و حفظ حرمت طرفین پرونده بین آنان قضاوت كنند اشاره كرد: دقت و سرعت در رسیدگی پرونده ها از مطالبات اصلی مردم است كه باید در اولویت كاری مراجع قضائی قرار داشته باشد.
رئیس كل دادگستری گیلان خواهان توجه هر چه بیشتر مسئولان قضائی به مقوله حفظ حقوق عامه شد و اضافه كرد: صیانت از حقوق عامه و بیت المال از وظایف مهم دستگاه قضائی است كه همواره مورد اهتمام جدی قرار دارد.
وی با تاكید بر رعایت حقوق شهروندی در جامعه و همین طور حفظ حریم خصوصی اشخاص در فضای مجازی اضافه كرد: دستگاه قضائی ضمن رعایت و تاكید بر حقوق شهروندان اجازه نمی دهد بوسیله فضای مجازی اشخاص مورد هتك حرمت قرار گرفته و حیثیت و شخصیت شأن خدشه دار شود.
سیاوش پور با اشاره به اینكه حبس زدایی و كاهش جمعیت كیفری زندان ها یكی از سیاست های قوه قضائیه در سالیان اخیر بوده است، تصریح كرد: استفاده از ظرفیت های قانونی برای صدور احكام های جایگزین حبس یكی از راهكارهای كاهش جمعیت زندان ها است اما این سیاست بالقطع شامل كسانی كه مخل نظم و امنیت جامعه هستند نمی گردد.
وی ضمن اشاره به بروز مشكلات اقتصادی و افزایش شدید قیمت سكه از مراجع قضائی استان خواست تا دادخواست های اعسار مهریه را مورد توجه دقیق قرار دهند و اظهار داشت: با عنایت به نظر مراجع عظام، اصل بر اعسار زوج است جز اینكه برمبنای ادله اثباتی از طرف زوجه ایسار زوج ثابت شود و بدین سبب شرعا روا نیست، شخص ناتوان از پرداخت مهریه زندانی شود.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا؛ درانتها این مراسم محمد باقر بدوی با ابلاغ حكمی از طرف رئیس قوه قضائیه بعنوان رئیس دادگستری شهرستان لاهیجان معرفی و از زحمات محمود علیزاده در این سمت قدردانی گردید.
محمد باقر بدوی رئیس جدید دادگستری شهرستان لاهیجان قبل از این ریاست دادگستری شهرستان آستانه اشرفیه را برعهده داشت.

منبع:

1398/02/13
13:12:04
5.0 / 5
4991
تگهای خبر: آستانه اشرفیه , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg