شمالبرگ ShomalBarg.ir
گاردین اعلام كرد:

افشای جدید از تخلیه فاضلاب در رودخانه های انگلستان

افشای جدید از تخلیه فاضلاب در رودخانه های انگلستان

شمال برگ: شمال برگ: اصفهان طبق گزارش پخش شده، در سال قبل بیش از 3.6 میلیون ساعت فاضلاب خام در رودخانه ها و دریاهای انگلستان رها شده است.به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، پذیرش تعداد بیماران در بیمارستان ها به سبب بیماریهای انتقال یافته بوسیله آب آلوده در انگلستان، ۶۰ درصد بالا رفته است.

بر اساس آمار اعلام شده، در سال گذشته، بیش از ۳.۶ میلیون ساعت فاضلاب خام در رودخانه ها و دریاهای انگلستان رها شده است. از ین جهت، اطلاعات به دست آمده نشان میدهد که بیماریهای انتقال یافته از آب آلوده، مانند اسهال خونی و بیماری لپتوسپیروز (بیماری ویل) از سال ۲۰۱۰ تا حالا در انگلستان ۶۰ درصد بالا رفته است.

همچنین، تعداد پذیرش بیمارستان های NHS حاکی از آنست که تعداد افراد بستری شده در بیمارستان ها به سبب بیماریهای انتقال یافته توسط آب، از ۲۰۸۵ نفر در سال ۱۱-۲۰۱۰ به ۳۲۸۶ نفر در سال ۲۳- ۲۰۲۲ بالا رفته است.

این اطلاعات بدنبال خشم و نارضایتی گسترده مردم بعد از افشای رکورد تخلیه فاضلاب، در این هفته انتشار یافته است و داده های آژانس محیط زیست نشان میدهد که در سال قبل بیش از ۳.۶ میلیون ساعت فاضلاب خام در رودخانه ها و دریاهای انگلستان رها شده است. این آمار نشان از افزایش ۱۲۹ درصدی این اتفاق ناخوشایند و خطرناک در مقایسه با ۱۲ ماه گذشته دارد.

افزایش فاضلاب خام در رودخانه ها به این معنا است که خطر مبتلاشدن به عفونت ها نیز بیشتر می شود، برای اینکه در چنین وضعیتی احتمال تماس مردم با باکتری های موجود در زباله های انسانی بیشتر می شود.

به عنوان مثال، در ضمن سال گذشته، ۱۲۲ نفر مبتلا به لپتوسپیروز (بیماری ویل) تشخیص داده شدند که این میزان، نشان از دو برابر شدن تعداد بیماران در مقایسه با سال ۲۰۱۰ است. این بیماری که می تواند منجر به لطمه کبدی و نارسایی کلیه شود، بوسیله آب آلوده و ادرار حیوانات آلوده شده مانند موش ها و دام گسترش پیدا می کند.

ادرار حیوانات آلوده شده بطور معمول در حین کارهایی مانند کایاک سواری، شنا در فضای باز یا ماهیگیری وارد دهان، چشم یا بریدگی های بدن می شود. به همین دلیل، موارد مبتلاشدن به حصبه که بوسیله آب های آلوده ایجاد می شود، از ۴۴۵ به ۶۰۳ نیز بالا رفته است.

Steve Reed، وزیر محیط زیست انگلیس، می گوید: اینکه این دولتِ محافظه کار چشم خودرا بر تخلیه غیرقانونی فاضلاب در رودخانه ها و دریاها بسته است، اتفاقی بسیار ناخوشایند است. این عمل موجب بستری شدن هزاران نفر در بیمارستان ها شده. علاوه بر این، شاهد آن هستیم که مصرف کنندگان با قبض های آب سنگینی مواجه می شوند، در صورتیکه این اتفاق موجب سود و به جیب زدن میلیونها پوند توسط کارفرمایان و مسئولین این حوزه شده است.

با توجه به چنین وضعیتی، برگزارکنندگان مسابقه قایق سواری آکسفورد و کمبریج دستورالعمل های ایمنی جدیدی را برای مسابقه در روز شنبه صادر کردند و به شرکت کنندگان هشدار دادند که در صورت اطلاع از میزان بالای باکتری E coli در راه رودخانه تیمز، وارد آب نشوند و زخم های باز خودرا بپوشانند.

Alastair Chisholm، مدیر سیاستگذاری مدیریت آب و محیط زیست، می گوید: بررسی های ما نشان میدهد که ۸۶ درصد از مردم، خواهان اصلاح وضعیت آب هستند. بحران فعلی رودخانه نه فقط بر طبیعت تاثیر مخربی می گذارد، بلکه سلامتی مردم را نیز تهدید می کند. این وضعیت باید تغییر کند و ما به اصلاحات فوری نیاز داریم.

منبع:

1403/01/13
15:19:07
5.0 / 5
111
تگهای خبر: دریا , شركت , گلستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg