شمال برگ ShomalBarg.ir

از سفرهای نوروزی در مازندران چه خبر؟

از سفرهای نوروزی در مازندران چه خبر؟

شمال برگ: با وجود وقوع بارش شدید باران و سیل در مازندران، همچنان این استان، مقصد نخست سفرهای نوروزی است، در حالیكه مردم شرق مازندران درگیر سیل و مشكلات سپس آن هستند، پذیرایی از میهمانان نوروزی در این استان متوقف نشده و خیلی از مردم، غرب این استان را برای سفر، انتخاب نموده اند.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا مازندران، سیف الله فرزانه مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در این زمینه و در ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز ۹۸، با اشاره به اینكه از ۲۷ اسفند تا روز چهارم فروردین امسال، ۵ میلیون و ۵۷۹ هزار و ۷۷ نفر شب اقامت در مازندران به ثبت رسیده است، اظهاركرد: تعداد بازدیدهای نظارتی كمیته اسكان و خدمات رفاهی، از واحدهای اقامتی، پذیرایی، بهداشتی، درمانی و غیره دو هزار و ۲۹۴ مورد بوده كه ۴۷ مورد تذكر به واحدهای گردشگری و ۱۴۸ مورد تشویق منجر گردیده است.
وی با اشاره به بازدید ۴۱۰ هزار و ۹۳۰ نفر از گردشگران از اماكن مذهبی و متبركه مازندران، اشاره كرد: ۵۵ هزار و ۶۶۴ نفر از موزه های مازندران بازدید كردند.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینكه امسال ۱۹ موزه، سایت موزه و خانه تاریخی به روی گردشگران نوروزی باز است، اشاره كرد: موزه های دولتی مجموعه فرح آباد ساری، گنجینه بابل، آمل، خانه موزه نیما یوشیج در شهرستان نور، موزه آلاشت در سوادكوه، موزه مردم شناسی منطقه دوهزار تنكابن و شهدای آملو سایت موزه گوهر تپه بهشهر و سایت موزه وستمین، موزه های خصوصی مردم شناسی كندلوس، خانه موزه بانو مكرمه قنبری در بابل، موزه تاریخی رامسر، خانه بانو تبریزی نوشهر و موزه عاج رامسر از موزه های فعال مازندران در تعطیلات نوروزی هستند.
بگفته فرزانه آمار بازدید گردشگران از موزه های مازندران در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۳ درصدی همراه بوده است.
مأموریت ۱۴۲۸ موردی اورژانس در طرح امداد نوروزی
زكریا اشكپور باز در گفت و گو با ایسنا مازندران اظهار نمود: از آغاز طرح امداد و نجات تعطیلات نوروزی كه از ۲۵ اسفندماه سال قبل آغاز شد، هزار و ۴۲۸ مورد مأموریت از طرف اورژانس صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینكه در این مدت ۸۰۲ مورد تصادف گزارش شده و دو هزار و ۶۲۶ مورد باز غیرتصادفی بوده است، اشاره كرد: ۱۲۸ نفر باز به ایستگاه های سلامت بازگشت كردند كه به صورت سرپایی درمان شدند.
آمار تصادفات رانندگی در هفته اول تعطیلات نوروزی ۹۸
علی عباسی مدیركل پزشكی قانونی مازندران باز اظهار نمود: برمبنای اطلاعات رسیده از مراكز پزشكی قانونی مازندران جمع كشته های تصادفات نوروزی سال ۹۸ در هفته اول تعطیلات در مازندران ۱۳ نفر است كه این میزان نسبت به سال قبل با كاهش ۳۸ درصدی رو به رو هستیم.
وی با اشاره به اینكه ۱۱ نفر در محور برون شهری و روستایی و مابقی در محور درون شهری جان خودرا از دست دادند، اشاره كرد: آمار جمع آوری شده از كشته های تصادفات نوروزی مربوط به محدوده زمانی ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۴ فروردین ۹۸ است و امكان تغییر در آن وجود دارد.
محل فوت
مدیركل پزشكی قانونی مازندران با اشاره به اینكه ۱۱ نفر در محل حادثه و مابقی در بیمارستان فوت كردند اضافه كرد: از این آمار ۱۰ نفر بومی و مابقی غیربومی هستند.
به تفكیك وضعیت متوفی
عباسی اظهار داشت: برمبنای آمار ارجاعی از مراكز پزشكی قانونی استان از تمامی فوت شدگان عابر و راننده هر كدام ۵ نفر، سرنشین ۲ و موتورسوار یك نفر هستند.
بیشترین شهر
مدیركل پزشكی قانونی مازندران اظهار داشت: بابل، قائمشهر، سیمرغ، تنكابن و نور هر كدام با ۳ مورد بیشترین فوتی در آن گزارش شده است.
آخرین وضعیت جاده و هوای مازندران
علیرضا قدمی رئیس پلیس راه استان مازندران هم از مسافران خواست تا با عنایت به وضعیت راه ها از سفرهای غیرضروری پرهیز كنند.
اسدی معاون توسعه و پیش بینی اداره كل هواشناسی مازندران باز هفته ای بارانی برای این استان پیش بینی كرده و گفته كه بارش ها در مناطق بالادست به صورت برف خواهد بود.
گزارش: راضیه عنایتی خبرنگار ایسنا مازندران1398/01/07
19:58:23
5.0 / 5
4871
تگهای خبر: خدمات , رامسر , رفاهی , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg