شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل زندان های استان مازندران خبر داد

راه اندازی مركز مراقبت الكترونیك در زندان های مازندران

راه اندازی مركز مراقبت الكترونیك در زندان های مازندران

مازندران مدیرکل زندان های استان مازندران از راه اندازی مرکز مراقبت الکترونیک در زندان های استان آگاهی داد.علی استادی به همراهی غلامی راد در بازدید از کانون اصلاح و تربیت و زندان ساری با اشاره به اقدامات فرهنگی و تربیتی و خدمات قضائی و مددکاری اظهار داشت: سیاست سازمان زندان ها و به تبع اداره کل زندان های استان تحقق شعار سازمانی که همانا آیه شریفه( و من احیاها فکانما احیاالناس جمیعا ) و تبدیل زندان ها و مراکز تأمینی و تربیتی به آموزشگاه نیکی ها است.
وی ادامه داد: با تلاش مضاعف و بهره گیری از تمامی استعدادها و ظرفیت های قانونی و مادی و معنوی موجود تغییر نگرش بنیادی در مددجویان ایجاد تا آماده بازگشت موفق به جامعه و فضای کسب وکار شوند.
مدیرکل زندان های استان مازندران اشتغال و حرفه آموزی را از اولویت های ابلاغی رییس قوه قضائیه در سند تحول قضائی دانسته و بیان کرد: بمنظور تحقق این اصل مجموعه زندان های مازندران خصوصاً کانون اصلاح و تربیت که محل نگهداری اطفال و نوجوانان بزهکار و لطمه دیده است، کارگاه های گوناگون حرفه آموزی و اشتغال همچون کارگاه خیاطی، منبت و معرق کاری، کارگاه پرورش قارچ دکمه ای، مزارع تولید سبزیجات و کشت شالی در فضای پیرامونی کانون ایجاد تا با گذر از این مسیر اصلاحی و تربیتی بازگشت شرافتمندانه به جامعه داشته باشند.
مدیرکل زندان های استان مازندران با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص زندان زدائی و گسترش و توسعه مجازات های جایگزین حبس اظهار داشت: راه اندازی مرکز مراقبت الکترونیک استان و۲۴ اتاق دادرسی الکترونیکی نیز در همین راستا ایجاد و ساماندهی شده است.
در ادامه این بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با حضور در محل کار مدیرکل زندانها در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل زندان های استان و کارکنان زحمتکش زندانها، اقدامات انجام شده در زندان های مازندران را بسیار مناسب و شایسته تقدیر دانست.
مفیدغلامی راد بر اهمیت بررسی های کارشناسانه و ایجاد فضای ندامتگاهی مناسب جهت نگهداری و انجام اقدامات اصلاحی و تربیتی تاکید کرد و درباب تامین اعتبار قول همکاری داد.
ایشان سپس بازید از مجموعه فرهنگی و تربیتی، کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی و مرکز مراقبت الکترونیکی مستقر در کانون و پروژه نیمه کاره و در دست اقدام زندان نسوان و بازداشتگاه مرکزی دیدن کرد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران در فضای بسیار صمیمانه در جمع کارکنان و مهرجویان کانون اصلاح و تربیت حاضر و با آنان گفتگو کرد.
غلامی در ادامه از بند نسوان زندان ساری نیز بازدید کرد و ضمن گفتگو با زندانیان در جریان مشکلات اجتماعی و کمبود فضای ندامتگاهی قرار گرفت.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران همین طور درباب ساخت اولین مهد کودک در زندان ساری و تامین اعتبار لازم قول همکاری و مساعدت داد.
1400/04/18
14:17:16
5.0 / 5
1040
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg