شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل خبر داد

آغاز تزریق دوز دوم واكسن ایران كوبا از چهارشنبه در مازندران

آغاز تزریق دوز دوم واكسن ایران كوبا از چهارشنبه در مازندران

مازندران رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از آغاز تزریق دوز دوم واکسن ایران کوبا در دو شهر بابل و ساری از چهارشنبه ۱۹ خرداد اطلاع داد.سیدفرزاد جلالی ضمن اشاره به این که هم انستیتو پاستور وهم سیستم واکسن سازی و سرم سازی کوبا جز قدیمی ترین های دنیا هستند، اظهار داشت: خوشبختانه به ۲۴ هزار نفری که در اردیبهشت ماه در کل کشور واکسن ایران کوبا تزریق شد واکنش جدی و شاخصی دیده نشد و عوارض بسیارکم ومحدود، گذرا و بدون احتیاج به درمان بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل ضمن اشاره به این که فاز دوم تزریق این واکسن در بابل و ساری از روز چهارشنبه ۱۹ خرداد شروع می شود، بیان نمود: به افرادی که دوز اول را دریافت نمودند توسط پیامک تاریخ و ساعت تزریق دوز دوم اعلام می شود.
وی اظهار داشت: مازندران ۶ هزار سهمیه از برای انجام فاز سوم مطالعات واکسن کنژوگه را در اختیار دارد که سه هزار واکسن زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی بابل و سه هزار واکسن زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مازندران تزریق می شود.
دکتر جلالی بیان نمود: تزریق اولین مرحله واکسن کنژوکه در مازندران از ۲۱ اردیبهشت ماه در دانشگاه علوم پزشکی بابل و یک روز بعد در دانشگاه علوم پزشکی مازندران شروع شد و دوم خرداد هم به پایان رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: هفت هزار و ۲۷۳ نفر تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل و هفت هزار و ۶۲ نفر تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران جهت شرکت در مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن مشترک ایران و کوبا داوطلب شده بودند.
این مسئول اضافه کرد: اگر برای افرادی پیامک ارسال نشد در بابل با شماره ۳۵۰۲ تماس بگیرند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، وی ضمن اشاره به این که تزریق دوز دوم واکسن ایران کوبا حدود دو هفته طول خواهد کشید، اذعان کرد: امیدواریم همانطور که در فاز اول هم دیده شد بتوانیم با پوشش بسیار مناسب، ایمنی بسیار خوب، کمترین عارضه و بیشترین ایمنی زایی را ایجاد نماییم.

منبع:

1400/03/18
22:51:29
5.0 / 5
1085
تگهای خبر: دریا , ساری , شركت , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg