شمالبرگ ShomalBarg.ir

دیدار اعضای شورای سیاستگذاری همایش علمی آیت الله كوهستانی با وزیر فرهنگ

دیدار اعضای شورای سیاستگذاری همایش علمی آیت الله كوهستانی با وزیر فرهنگ

مازندران اعضای شورای سیاستگذاری همایش علمی آیت الله کوهستانی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند.روز گذشته اعضای شورای سیاستگذاری همایش علمی آیت الله کوهستانی با سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر وی دیدار کردند.

در این دیدار ابتدا عباس زارع مدیرکل ارشاد مازندران با عرضه گزارشی از روند اجرایی همایش ملی آیت الله کوهستانی پرداختن به شخصیت این عالم وارسته را با ابزار هنر همچون ساخت فیلم مستند از زندگی و چاپ کتابی از بیانات پرارزش ایشان را از خصوصیت های این همایش دانست و از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا همچنان از این رویداد بزرگ علمی و فرهنگی حمایت کند.

آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فیقه در استان و رئیس همایش هم در سخنانی، ضمن برشمردن خصوصیت های علمی و اخلاقی و معنوی مرحوم آیت الله کوهستانی، اظهار داشت: آیت الله کوهستانی به غیر از علم رسمی، علم عاشقی داشت و این گونه بود که خواص و عوام شیفته ی او بوده و هستند و اگر این شیوه و روش و فرهنگ در جامعه و نسل جوان ترویج داده و نهادینه شود در مقابل هجمه فرهنگی بیگانگان مصون خواهیم بود.

حجت الاسلام جباری امام جمعه بهشهر و غلامرضا شریعتی نماینده مجلس هم در سخنانی از جایگاه والای علمی و مردمی آیت الله کوهستانی گفته و خواهان حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از این همایش شدند.

پس از شنیدن سخنان اعضای شورای سیاستگذاری همایش، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن سپاس از برگزار کنندگان این همایش، جایگاه علمی و عرفانی آیت الله کوهستانی را بالا دانست و اظهار داشت: بنده از نوجوانی با نام و جایگاه رفیع معنوی و علمی ایشان آشنا بوده و نسبت به آن مرحوم علاقه وجودی ویژه دارم.

وی اضافه کرد: آیت الله کوهستانی در دل مردم جای داشت به صورتی که مردم منطقه ایشان را پدر معنوی خود می دانستند و این سنت پیامبر (ص) انسان را به وجد می آورد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: سلوک معنوی ایشان که همراه با خداباوری عملی بود باعث شد تا برای خدمت به مردم روستا و منطقه خود از جایگاه علمی و حوزه نجف دست بکشد و این از خودگذشتگی و ایثار برای هدفی بزرگ تر بود.

سیدعباس صالحی تصریح کرد: این همایش باید با نگاه و روش درست علمی و متناسب با جایگاه و شان این عالم بزگوار برگزار گردد و به ابعاد دیگر همچون جایگاه بیت و همسر ایشان هم پرداخته شود.

وی اظهار نمود: مخاطبان اصلی این همایش نسل جوان عام و نسل جوان حوزه هستند که این همایش باید پیوند این نسل جوان را با علم و علما مستحکم تر کند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در حد توان حامی این رویداد فرهنگ و دینی خواهد بود.

در پایان، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولین، از پوستر فراخوان و کتاب چهل سخن "کلمات قصار آیت الله کوهستانی" رونمایی گردید.

منبع:

1400/03/03
20:50:56
5.0 / 5
928
تگهای خبر: مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg