شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس موسسه آموزش عالی علمی كاربردی جهاد دانشگاهی خبر داد

فعالیت ۳۱ مركز نوآوری جهاد دانشگاهی در سطح كشور

فعالیت ۳۱ مركز نوآوری جهاد دانشگاهی در سطح كشور

از گیلان رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی، از فعالیت ۳۱ مرکز نوآوری در مراکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی متناسب با توانمندی استان ها اطلاع داد و افزود: این مراکز فرصتی برای تبدیل ایده های دانشجویان به محصول است.


محمدعلی گودرزی در حاشیه بازدید از مراکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان گیلان در گفت وگو با ایسنا، ضمن اشاره به فعالیت موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی در حوزه آموزش های مهارتی، اظهار نمود: هم اکنون ۴۱ مرکز علمی کاربردی در سطح کشور داریم که در بعضی از استان ها حداقل یک مرکز و در بعضی دیگر بیشتر از یک مرکز فعال می باشند.
وی با اشاره به اینکه استان گیلان چهار مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی دارد، خاطرنشان کرد: تمرکز ما بر آموزش های مهارتی است که زیر نظر دانشگاه جامع علمی کاربردی مقاطع کاردانی و کارشناسی را برگزار می کنیم.
رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی، از ثبت نام حدود ۲۰ هزار دانشجو در نیمسال جدید تحصیلی این مراکز اطلاع داد و اظهار داشت: امیدواریم برای نیمسال پیش رو در مهرماه جذب بالاتری داشته باشیم.
گودرزی، با تکیه بر ضرورت جذب دانشجو در حوزه های مورد نیاز و متناسب با پتانسیل استان و شهرستان و برپایه توانمندی مراکز، اظهار داشت: یکی از برنامه های مهم موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی امسال راه اندازی مراکز نوآوری در مراکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی است تا محیط واقعی کار را برای دانشجویان فراهم نمایند و مکمل اشتغال باشند.
وی از فعالیت ۳۱ مرکز نوآوری در مراکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی متناسب با توانمندی استان ها اطلاع داد و افزود: این مراکز فرصتی برای تبدیل ایده های دانشجویان به محصول است بنابراین با حضور دانشجویان دارای ایده و مدرسین و ورود بانک ها، ایده های خوب را به محصول تبدیل می کنیم.
رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی، مأموریت جهاد دانشگاهی را پشتیبانی از ایده ها تا تبدیل به محصول دانست و خاطرنشان کرد: می خواهیم زمینه اشتغال و کارآفرینی و در نهایت افزایش بهره وری را فراهم نماییم.
وی ضمن اشاره به تاکید کلیه مراکز آموزش عالی در خصوص تشکیل کلاس های حضوری در سال تحصیلی پیش رو، اظهار نمود: واکسیناسیون دانشجویان درمقابل کرونا یکی از اولویت های وزارت بهداشت است و در صورت انجام این مهم، شاهد برگزاری حضوری کلاس های درس خواهیم بود.
گودرزی، ضمن اشاره به پتانسیل های خوب گیلان در حوزه راه اندازی مراکز نوآوری، تصریح کرد: نیازمند حمایت مسؤلان استانی و شهرستانی از مراکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی بخصوص در حوزه فرهنگ سازی آموزش های مهارتی هستیم.
وی با اشاره به اینکه فارغ التحصیلات دانشگاه های نظری با بیکاری مواجهند، اظهار داشت: باید به سمت ترویج آموزش های مهارتی در کشور برویم؛ البته برپایه برنامه ششم توسعه، باید حدود ۳۰ تا ۳۵ دانشجویان آموزش های مهارتی را گذرانده باشند که در این راستا باید فعال تر شویم.
وی ضمن اشاره به نقش واحدهای استانی جهاد دانشگاهی در راه اندازی رشته های متناسب با پتانسیل های منطقه، خاطرنشان کرد: مأموریت مراکز نوآوری جهاد دانشگاهی متناسب با نیازهای هر منطقه تغییر خواهد نمود.



1400/02/27
22:24:24
5.0 / 5
1023
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg