شمالبرگ ShomalBarg.ir
امام جمعه موقت رشت:

رفع مشكلات اقتصادی منوط به پشتیبانی از تولید داخلی است

رفع مشكلات اقتصادی منوط به پشتیبانی از تولید داخلی است

از گیلان امام جمعه موقت رشت، مهار مشکلات معیشتی همچون گرانی و تورم و بیکاری را از دیگر نتایج پشتیبانی از تولید داخلی دانست و متذکر شد: باید پای درد دل تولیدکنندگان بنشینیم و مانع زدایی ها را برپایه خواست آنان انجام دهیم تا برای جهش تولید رغبت پیدا کنند.


حجت الاسلام والمسلمین احمد طیبی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن اشاره به نامگذاری سال جدید تحت عنوان «تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»، اظهار نمود: مقام معظم رهبری طی دهه اخیر توجه ویژه ای به مساله اقتصاد نشان دادند و رنگ و بوی پشتیبانی از تولید در شعار سال ها وجود دارد.
وی رفع مشکلات اقتصادی را منوط به جهش تولید دانست و اضافه کرد: شعارهای اقتصادی نباید در حد شعار باقی بماند و هرچه سریعتر توسط مسؤلان عملیاتی شود.
امام جمعه موقت رشت، از مسؤلان خواست بر تولید داخلی تکیه کنند و خاطرنشان کرد: رفع موانع تولید با حذف و اصلاح قوانین دست و پا گیر اتفاق می افتد.
حجت الاسلام طیبی، با اشاره به اینکه تحقق شعارهای اقتصادی مشکلات معیشتی جامعه را حل می کند، اظهار داشت: پشتیبانی از تولید و رفع موانع نیازمند عزم همگانی مسؤلان بخصوص قوای سه گانه است و امسال باید بیشتر از پیش شاهد همت مسؤلان جهت شکوفایی اقتصادی کشور باشیم.
وی مهار مشکلات معیشتی همچون گرانی و تورم و بیکاری را از دیگر نتایج پشتیبانی از تولید داخلی دانست و متذکر شد: باید پای درد دل تولیدکنندگان بنشینیم و مانع زدایی ها را برپایه خواست آنان انجام دهیم تا برای جهش تولید رغبت پیدا کنند. در این راستا نیازمند رابطه بیشتر مسؤلان با تولیدکنندگان و کارآفرینان و فعالان اقتصادی هستیم.
امام جمعه موقت رشت، ضمن اشاره به فرارسیدن انتخابات بزرگ خردادماه ۱۴۰۰، اظهار نمود: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات عزت و اقتدار نظام اسلامی را به نمایش می گذارد.
حجت الاسلام طیبی، با مهم دانستن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهار داشت: شوراهای اسلامی کمک کار مردم در انعکاس مطالباتشان به مسؤلان اجرایی خواهند بود بنابراین مردم افراد موثر را انتخاب کنند. متاسفانه در دوره های گذشته شاهد عملکرد ضعیفی از شوراها هستیم که لازم است حداکثر استفاده از این ظرفیت خوب صورت گیرد.
وی همینطور از هیئت های نظارت و اجرایی انتخابات خواست در تایید یا رد صلاحیت ها به شایستگی های افراد توجه نمایند و اظهار داشت: برپایه قانون تعهد و تخصص در کنار اخلاق و اعتقاد داوطلبان بسیار مهم می باشد و زمینه انتخاب درست و آگاهانه تر برای مردم فراهم می شود.
امام جمعه موقت رشت، ضمن گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، تصریح کرد: سالروز تاسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی یکی از بزرگترین روزهای تاریخ اسلام است که با رای قاطع مردم در یوم الله ۱۲ فروردین تحقق یافت و زمینه ساز شکل گیری حکومت دینی به رهبری مرجعیت دینی در کشور شد.1400/01/14
13:34:30
5.0 / 5
1011
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , رشت , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg