شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور خبر داد

افزایش 52 درصدی تردد نوروزی در كشور

افزایش 52 درصدی تردد نوروزی در كشور

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، از تردد یک میلیون و 730 هزار خودرو در محورهای کشور آگاهی داد و اظهار داشت: مردم در صورت الزام به سفر حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.


داریوش امانی در حاشیه سفر به استان گیلان در گفت وگو با ایسنا، میانگین تردد از ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ لغایت دوم فروردین ۱۴۰۰ را یک میلیون و ۷۳۰ هزار تردد در کشور دانست و اظهار نمود: این میزان تردد نسبت به سال قبل ۵۲ درصد افزایش دارد، اما نسبت به سال ۹۸ که شرایط عادی بود، شاهد کاهش ۱۶ درصدی هستیم.
وی از مردم خواست از انجام سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند و اضافه کرد: مردم در صورت الزام به سفر حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.
معاون وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به افزایش حجم سفرهای بین استانی، تصریح کرد: گیلان هم متاثر از این افزایش بوده و طی مدت مذکور ۵۱۵ هزار و ۷۶۷ دستگاه وسیله نقلیه تردد به این استان انجام شده که نسبت به سال قبل رشد ۲۰۶ درصدی و نسبت به سال ۹۸ کاهش ۱۳ درصدی را نشان می دهد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، با اعلان اینکه از ۲۵ اسفندماه جابجایی مسافر بوسیله ناوگان حمل و نقل مسافری همچون اتوبوس، مینی بوس و سواری صورت گرفته است، اظهار داشت: طی این مدن دو میلیون و ۱۰۰ هزار جابجایی داشتیم که نسبت به سال قبل رشد ۱۸۲ درصدی و نسبت به سال قبل تر کاهش ۲۴ درصدی دارد؛ البته شاهد افزایش تعداد سفرهای ناوگان حمل و نقل مسافر هستیم، برای اینکه برای رعایت پروتکل های بهداشتی، از ۵۰ درصد ظرفیت ناوگان استفاده می کنیم.
وی از جابجایی ۶۹ هزار و ۵۰۰ نفر مسافر در گیلان بوسیله ناوگان عمومی آگاهی داد که نشان دهنده رشد ۲۶۹ درصدی نسبت به سال قبل و کاهش شش درصدی نسبت به سال ۹۸ است.
امانی، با اعلان اینکه بیشترین سفرها به استان های شمالی خصوصاً از استان های تهران و البرز صورت گرفته است، اشاره کرد: متاسفانه باوجود هشدارهای وزارت بهداشت، تعداد جابجایی مسافر و حجم ترددها بالاست.
معاون وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به وضعیت جابجایی کالا در سال ۹۹، تصریح کرد: باتوجه به شرایط اقتصادی و تحریم و کرونا و مشکلات رانندگان در تامین لاستیک و روغن و قطعات، ۵۰۰ میلیون تن جابجایی کالا داشتیم که نشان دهنده رشد ۷.۷ درصدی نسبت به سال قبل است. همین طور رانندگان هم اکنون در حال جابجایی کالاهای اساسی موجود در بنادر جنوبی کشور هستند.
وی با اعلان اینکه ۱۲ هزار نفر راهدار در قالب ۸۵۰ راهدارخانه و با بهره گیری از ۹۰۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در محورها شریانی کشور در حال خدمت رسانی هستند، افزود: وظیفه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نگهداری مطلوب از راه ها و رفع نقاط پرحادثه است پس در سال ۹۹ حدود ۷۰ درصد از نقاط پرحادثه را برطرف کردیم و تا اختتام بهار ۱۴۰۰، ۳۰ درصد باقی مانده برطرف خواهد شد.
امانی، از آسفالت ۷۰۰۰ کیلومتر از راه های روستاهای بالای ۲۰ خانوار در قالب طرح «ابرار» آگاهی داد و اظهار نمود: در استان گیلان نیز ۴۳ کیلومتر از آسفالت راه روستایی را روکش آسفالت کردیم.
منبع:

1400/01/04
13:45:02
5.0 / 5
1135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg