شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون فنی معاونت بهداشتی علوم پزشكی گیلان:

300 هزار دوز واكسن برای تزریق به سالمندان در گیلان نیاز است

300 هزار دوز واكسن برای تزریق به سالمندان در گیلان نیاز است

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مورد مقدار مورد نیاز واکسن کرونا به سالمندان گیلانی اضافه کرد: حدود ۳۰۰ هزار سالمند در گیلان داریم و در این راستا نیازمند ۳۰۰ هزار دوز واکسن کرونا برای تزریق به سالمندان در این استان هستیم.


دکتر مسعود نوروزی در گفتگو با ایسنا در مورد روند تزریق واکسن کرونا در استان اظهار نمود: در اولین مرحله از واکسیناسیون کرونا ۱۳۰ دوز واکسن کرونا به کادر مراقبت های ویژه بیمارستان های استان تزریق شد.
وی تصریح کرد: واکسن کرونا در نوبت های بعدی هم با شمار دوزهای بیشتری وارد استان خواهد شد و به گروه های پرخطر نظیر سایر کادر درمان و سپس به سالمندان تزریق خواهد شد.
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن اشاره به فازبندی واکسیناسیون کرونا در گیلان، افزود: بعد از کادر بهداشت و درمان، سالمندان و گروه های پرخطر در اولویت تزریق واکسن قرار دارند.
وی در مورد مقدار مورد نیاز واکسن کرونا برای تزریق به سالمندان گیلانی اضافه کرد: حدود ۳۰۰ هزار سالمند در گیلان داریم و در این راستا نیازمند ۳۰۰ هزار دوز واکسن کرونا برای تزریق به سالمندان در استان هستیم.
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی و خودداری از برگزاری دورهمی ها همچنان تنها راه مقابله با شیوع بیشتر کرونا است.
منبع:

1399/12/05
14:04:07
0.0 / 5
1147
تگهای خبر: گیلان , نور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg