شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرماندار بندرانزلی:

هنرمندان در ارتباط با رعایت پروتكل های بهداشتی تولید محتوا كنند

هنرمندان در ارتباط با رعایت پروتكل های بهداشتی تولید محتوا كنند

به گزارش شمال برگ از گیلان فرماندار شهرستان بندرانزلی اظهار داشت: در زمینه فضای مجازی هنرمندانی که مقبولیت عام دارند با تولید محتوا و ابزار هنر پای کار بیایند و مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی تشویق کنند.


اسماعیل میرغضنفری در جلسه ستاد کرونا در شهرستان بندرانزلی که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار نمود: شهدای بهداشت و درمان بسیار غریبانه و مظلومانه علیرغم اینکه خودشان درمانگر بودند از میان ما رفتند.
وی ادامه داد: این روزها حضور در عرصه بهداشت و درمان همانند جبهه جنگ است و بطور قطع هرچقدر کادر درمان را تکریم نماییم واقعا کم است. آنها چیزی جز رعایت پروتکل ها از ما نمی خواهند و امیدوارم بتوانیم با رعایت دستورالعمل ها مجموعه بهداشت و درمان را کمک نماییم.
میرغضنفری ضمن اشاره به اینکه امکانات و توانایی های کادر درمان محدود است و در کنار آن همت مردم بسیار مهم می باشد، خاطرنشان کرد: اگر یک لحظه غفلت نماییم شرایط شکننده می شود و رعایت شهروندان انزلی در زمینه پروتکل ها خوب بوده ولی مشاهده شده مسافرانی که به این شهر سفر می کنند در زمینه رعایت پروتکل ها، جدی عمل نمی کنند.
وی با تکیه بر اینکه نمی خواهیم مردم را نگران نماییم، اضافه کرد: سال قبل که این ویروس اخیرا آمده بود چه التهابی در شهر حاکم بود و فضای پر اضطراب و پردغدغه ای داشتیم و کسی هم نمی دانست چه خواهد شد که به کمک خدای متعال و با همت عزیزان مجموعه بهداشت و درمان و دستگاههای متولی کمک کردند تا از آن شرایط عبور کردیم.
میرغضنفری با اشاره به اینکه به خاطر تغییر وضعیت این ویروس نمی توان گفت چه می شود و کماکان باید رعایت بهداشت و پروتکل ها را داشته باشیم، اظهار داشت: نمی خواهیم بازار را تعطیل نماییم اما اگر مجبور شویم بطور قطع این کار را می نماییم چونکه سلامتی مردم بسیار مهم می باشد.
فرماندار شهرستان بندرانزلی با تکیه بر اینکه از کسبه و اصناف خواهش می نماییم که خودشان پروتکل ها را رعایت کنند؛ همینطور به مشتریان هم تذکر بدهند، اظهار داشت: در ارتباط با ضمانت اجرای قرنطینه همه دستگاههای اجرایی باید رعایت نمایند و اگر دستگاهی در این حوزه همکاری نکرد به اجبار قانون این کار را انجام می دهیم.
میرغضنفری خاطرنشان کرد: مناسبت های مذهبی همچون نماز جمعه برپایه رنگ بندی شهرستان ها انجام می شود و در مورد مناسبت های غیر واجب شرعی بر مبنای همان دستورالعمل ها و سلسله مراتبی که اعلام شده عمل می نماییم.
وی با اشاره به اینکه در زمینه فضای مجازی هنرمندانی که مقبولیت عام دارند با تولید محتوا و ابزار هنر پای کار بیایند و مردم را به رعایت پروتکل ها تشویق کنند، اضافه کرد: در بعضی کلینیک های پزشکی واقعا تجمع زیاد است. کادر بهداشت و درمان باید در اولویت رعایت پروتکل ها باشد و حتما به افرادی که تخلف دارند تذکر داده شود. همینطور اداراتی که می توانند خدمات الکترونیک داشته باشند تا جایی که امکان دارد از تجمع جلوگیری نمایند.
میرغضنفری خاطرنشان کرد: نمی خواهیم بازار روز را تعطیل نماییم با کمک شهرداری و اصناف اگر امکان دارد نظارت ها را بیشتر کرده و این بازار در فضای بزرگتری برگزار گردد تا فاصله اجتماعی بیشتر باشد ولی اگر مجبور به تعطیلی باشیم این کار را انجام می دهیم.

رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای صنفی کم است
سمانه حسینی، معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان بندرانزلی نیز، ضمن اشاره به اینکه دغدغه ضمانت اجرای قرنطینه یکی از مباحثی است که در انزلی وجود دارد، اظهار نمود: ردیابی و تست تشخیصی کرونا توسط مجموعه بهداشت و درمان به خوبی انجام می شود اما ضمانت اجرای قرنطینه برای افرادی که تست مثبت دارند باید مورد توجه دستگاههای اجرایی و صنایع باشد.
وی ضمن اشاره به اینکه افزایش بیماران سرپایی امکان دارد در انتهای سال ایجاد مشکل کند، اظهار داشت: یکی از نگرانی های این روزها، عادی انگاری وضعیت است؛ بخصوص اینکه در صنایع تولیدی باید فاصله گذاری و رعایت پروتکل ها با جدیت پیگیری شود.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان بندرانزلی ضمن اشاره به اینکه طبق سنجش در سطح کشور دفاتر پیشخوان، نانوایی ها و پایانه ها بیشترین عدم رعایت را داشتند، اظهار داشت: باید رعایت پروتکل های بهداشتی در این مجموعه ها با جدیت دنبال شود.
حسینی با اشاره به اینکه هم اکنون رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای صنفی کم است، تصریح کرد: متاسفانه اصناف رعایت پروتکل های بهداشتی را ندارند و ماسک استفاده نمی کنند که باید از راه اتحادیه ها با جدیت بیشتری در این حوزه سخت گیری شود.
منبع:

1399/12/04
14:33:57
0.0 / 5
1014
تگهای خبر: تولید , خدمات , زمین , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg