شمال برگ ShomalBarg.ir
فرماندار رشت:

نباید در طرح توسعه و بازآفرینی تالاب عینك جزیره ای نگاه نماییم

نباید در طرح توسعه و بازآفرینی تالاب عینك جزیره ای نگاه نماییم

به گزارش شمال برگ از گیلان فرماندار رشت اظهار داشت: در طرح توسعه و بازآفرینی تالاب عینک نباید جزیره ای نگاه نماییم بلکه باید همه با نگاه تخصصی در این حوزه ورود نماییم.


علی فتح اللهی امروز در نشست بررسی مشکلات بازآفرینی شهر رشت که با حضور نمایندگان شهرستان رشت در مجلس در فرمانداری رشت برگزار شد، اظهار نمود: کلیه دستگاه های اجرائی عضو ستاد بازآفرینی مکلفند جهت اجرای پروژه های بازآفرینی و تامین زمین مشارکت داشته و همین طور همکاران ثبت اسناد هم در این عرصه بسیار نقش موثری دارند.
فرماندار شهرستان رشت با اعلان اینکه خدمات بازآفرینی اثرات بسیاری را در توسعه هر شهر می گذارد و می تواند موجب ایجاد فضای مثبتی برای مردم و شهر شود، اضافه کرد: تالاب عینک بهترین فرصت برای شهرستان رشت و استان شمرده می شود، اثرات این طرح در بحث توسعه بر کسی پوشیده نیست برای اینکه در بحث گردشگری و توریستی نقش آفرین است.
فتح اللهی بیان کرد: با توجه به این که در بحث تالاب عینک دستگاه های مختلفی در حوزه محیط زیست، مالکیتی و آزادسازی، لایروبی، استفاده از فضاها و ساختمان های پیرامون، فاضلاب نقش آفرین هستند.
فرماندار شهرستان رشت افزود: تالاب عینک با آنکه در دامنه شهری و حوزه شهرداری قرار دارد ولی تک بعدی نگاه کردن به این بحث جوابگو نخواهد بود و همه دستگاهها باید نقش آفرین باشند و کمک کنند، نگاه ویژه داشته باشیم. در طرح توسعه و بازآفرینی تالاب عینک نباید جزیره ای نگاه نماییم بلکه باید همه با نگاه تخصصی در این حوزه ورود نماییم.
وی افزود: لایروبی تالاب عینک مسئله مهم دیگری است که حتما باید انجام گیرد، برای اینکه اگر لایروبی انجام نگیرد اهداف پروژه به درستی محقق و اجرا نمی گردد. جهت استفاده از ظرفیت های اجرائی اعتبارات شهرستانی کافی نیست باید از اعتبارات ملی هم برخوردار شویم پس باید پیگیر باشیم تا از ظرفیت ردیف اعتبارات ملی برای بازآفرینی تالاب عینک برخوردار شویم.
فتح اللهی درباب توسعه و طرح بازآفرینی آستان خواهر امام، اظهار داشت: مکاتبات لازم جهت اجرای طرح توسط راه و شهرسازی، اوقاف و شهرداری در حال انجام می باشد.
منبع:

1399/11/25
14:44:11
0.0 / 5
1055
تگهای خبر: خدمات , رشت , زمین , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg