شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس قوه قضائیه:

كاركنان و قضات دستگاه قضا باید بامهربانی با مردم رفتار كنند

كاركنان و قضات دستگاه قضا باید بامهربانی با مردم رفتار كنند

شمال برگ: رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه روابط سالم در دادگستری و عدلیه بسیار مهم می باشد، تصریح کرد: برخی از رفت و آمدهای به دفاتر وکلا دور از احتیاط است.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابرهیم رئیسی امروز در جمع کارکنان و قضات دستگاه قضایی گیلان که در دادگستری استان برگزار شد، با اشاره به اهمیت عدالت در جامعه اظهار نمود: توجه به اجرای عدالت از رسالت های مورد تاکید در دستگاه قضایی است.
وی اشاره کرد: یک قاضی باید همیشه خودرا در محضر خدا بداند برای اینکه حقیقت قضاوت حقیقتی از طرف پروردگار است.
آیت الله رییسی با تاکید بر اینکه انسان های خداترس باید عادلانه رفتار کنند اظهار داشت: کارکنان دستگاه قضا باید قانونمدار حرکت کنند و برمبنای عدالت فعالیت کنند.
رئیس دستگاه قضا معیار نزدیک به عدالت را قانونمداری عنوان نمود و اضافه کرد: باید قانون را به خوبی شناخت و آنچه حکم خداست اجرا کرد.
وی با تاکید بر اینکه قضات با حوصله به پرونده ها رسیدگی و عادلانه رای صادر کنند اظهار داشت: جزع و بی حوصلگی امر قضاوت را مبتلا به اختلال می کند.
رئیسی با اعلان اینکه در دستگاه قضایی باید مقتدرانه و با تدبیر عمل کرد اظهار داشت: کارکنان و قضات دستگاه قضا باید بامهربانی با مردم رفتار کنند برای اینکه دستگاه قضایی پناهگاه مردم است و باید با سرعت جواب مردم را بدهند.
وی با اعلان اینکه لازمه اقتدار بداخلاقی نیست اظهار داشت: اخلاق و اداب قضا باید مورد توجه باشد.
رئیسی ضمن تقدیر از کارکنان دستگاه قضایی استان اظهار داشت: در وضعیت کرونائی کارکنان و قضات به خوبی عمل کردند و باید مراقبت کرد تا حتی یک نفر که از راهی دور آمده و ظلمی بر وی شده به حقش برسد، برای اینکه دستگاه قضا پناهگاهی برای مظلومان است.
وی با اعلان اینکه کار قضایی کار بسیار سختی است اظهار داشت: تخصصی کردن امر قضا، آموزشی کردن قضات، رفع مشکلات معیشتی و... از موارد مورد توجه در دستگاه قضا است.
رئیسی، حبس زدایی را از سیاست های قوه قضاییه دانست و اظهار داشت: در مجازات ها جز به افراد شرور و سارقین از سیاست های حبس زدایی و سیاست های جایگزین حبس استفاده گردد.
وی موضوع امنیت را از مسایل مهم در جامعه خواند و اظهار داشت: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد امنیت اجتماعی در جامعه سلب شود.
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه روابط سالم در دادگستری و عدلیه بسیار مهم می باشد، تصریح کرد: برخی از رفت و آمدهای به دفاتر وکلا دور از احتیاط است.
او در آخر اشاره کرد: قانون شوراهای حل اختلاف در مجلس مصوب شده و یکسری اشکالات بهش وارد شده که امیدواریم با رفع اشکالات ان این قانون در مجلس تصویب نهایی شود.

منبع:

1399/11/17
13:57:35
0.0 / 5
669
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg