شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس سازمان بازرسی كشور مطرح كرد

گلایه واحدهای صنعتی از فرآیند طولانی تخصیص ارز

گلایه واحدهای صنعتی از فرآیند طولانی تخصیص ارز

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس سازمان بازرسی کشور اظهار داشت: فرآیند طولانی تخصیص ارز و تأمین سرمایه در گردش از گلایه های واحدهای صنعتی است.


حجت الاسلام حسن درویشیان امروز در حاشیه بازدید از کارخانه ایران پوپلین، پارس خزر در صنعتی شهر رشت و جایگاه دفن زباله سراوان اظهار داشت: یکی از مهم ترین اهداف ما در سفرهای استانی بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی به خصوص واحدهای مشکل دار است تا برای رفع مشکلاتشان پیگیری های لازم صورت گیرد.
وی اضافه کرد: ایران پوپلین یکی از واحدهایی است که امروز بازدید کردیم از کارخانه های تولید پارچه بود که باوجود برخورداری از تجهیزات متاسفانه بخش قابل توجهی از تولیدشان تعطیل می باشد.
رییس سازمان بازرسی کشور تصریح کرد: هم اکنون نزدیک به یک چهارم این واحد فعال است، این در حالیست از ظرفیت خوبی دارد و سرمایه گذاری بالایی هم در آن صورت گرفته است و باید از این ظرفیت ها بیشتر بهره برد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از اشکالات ایران پوپلین کمبود سرمایه در گردش است و پیگیری می نماییم تا در اسرع وقت مشکلات آن رفع گردد.
درویشیان افزود: بگونه ای که عنوان شد در صورت رفع مشکلات ایران پوپلین این واحد، می تواند ۷۵ تا ۸۰ درصد تولید خویش را افزایش دهد.
وی اضافه کرد: با حل مشکلات کارخانه ایران پوپلین ضمن اینکه این واحد می تواند بخشی از نیاز پارچه کشور را تأمین کنند، تأثیر خوبی هم در اشتغال بیشتر جوانان این استان می تواند داشته باشد و ما برای تحقق این امور دنبال می نماییم تا رفع مشکلات آن صورت گیرد.
رییس سازمان بازرسی کشور در ادامه سفر خود به گیلان در حاشیه بازدید از شرکت پارس خزر اظهار داشت: خوشبختانه این واحد مشکلی در تولید ندارد و واحد بسیار فعالی است، برخلاف واحد قبلی که زیان ده بود این شرکت سوده است، اما مشکلاتی در فرآیند تخصیص ارز دارد.
وی افزود: مدیران این واحد از فرایند طولانی تخصیص ارز آن گلایه دارند و انتظار دارند این امر تسهیل شود تا برای تأمین مواد اولیه موردنیاز خود از خارج کشور مشکلی نداشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: تسهیل فرآیند تخصیص ارز هم منجر به افزایش تولیدات کارخانه می شود و هم قیمت تمام شده کالای شان را می کاهد و بدین سان خواهند توانست کالاهای بیشتری از تولیداتشان را به فروش برساند.
رییس سازمان بازرسی کشور در ادامه بازدید های امروز در جایگاه دفن زباله سراوان اظهار داشت: یکی از معضلات جدی در استان گیلان مسئله پسماند است.
وی اظهار داشت: پسماندها علاوه بر اینکه باعث آلودگی محیط زیست می شوند، سفره های زیرزمینی و آبهای سطحی را با تهدید آلودگی مواجه می کنند.
درویشیان ضمن اشاره به اینکه شیرابه های این جایگاه دفن زباله از رودخانه ها به دریای خزر می رود، خاطرنشان کرد: در نهایت پسماند و شیرابه های جایگاه های دفن زباله صدمه های جدی محیط زیستی به دنبال دارد و باید گامهای موثر و اجرایی در جهت رفع آنها برداشته شود.
.منبع:

1399/11/16
23:48:48
0.0 / 5
1121
تگهای خبر: پسماند , تجهیزات , تولید , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg