شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان خبر داد

تجلیل از 40 مادر و همسر شهید گیلانی در جشنواره اسوه های صبر و مقاومت

تجلیل از 40 مادر و همسر شهید گیلانی در جشنواره اسوه های صبر و مقاومت

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، ضمن اشاره به شرایط حاکم بر کشور و اعمال محدودیت های کرونایی در برگزاری برنامه ها، خاطرنشان کرد: جشنواره «اسوه های صبر و مقاومت» با مشارکت دستگاه ها و یگان های نظامی و مجموعه های فرهنگی به صورت محدود در مرکز استان برگزار می شود.


سرهنگ حسین مصطفی پور در نشست هماهنگی هشتمین جشنواره ملی «اسوه های صبر و مقاومت»، فداکاری و جانفشانی شهدا و خانواده های معظم آنان را مایه سربلندی و اعتلای این مرز و بوم دانست و اظهار نمود: هشتمین جشنواره ملی «اسوه های صبر و مقاومت» علاوه بر سطح ملی در سطح بین المللی و هم کشورهای جبهه مقاومت برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری جشنواره «اسوه های صبر و مقاومت» را پاسداشت مادران و همسران شهدا و جانبازان دانست و اضافه کرد: نقش بانوان در مجاهدت و مقاومت و ایستادگی ملت ایران در مقابل دشمنان استکباری با هدف حراست و پاسداری از دین خدا و انقلاب اسلامی برجسته است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان، با اشاره به اینکه نقش آفرینی بانوان در هشت سال دفاع مقدس کمتر از مردان نیست، خاطرنشان کرد: متاسفانه خاطرات و تاریخ شفاهی بانوان در دوران دفاع مقدس به حاشیه رفته است.
مصطفی پور، ضمن اشاره به حضور مستقیم بانوان در میدان جنگ بعنوان رزمنده و ستادهای پشتیبانی از جبهه و بعنوان امدادگر و پرستار، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس زنان شهیده بسیاری را تقدیم اسلام و انقلاب کردیم، اما باوجود حضور درخشان زنان رزمنده و مادران و همسران شهدا و رزمندگان، به نقش ویژه آنها پرداخته نشده است.
وی با اشاره به اینکه نقش شهیدپروری و رزمنده پروری مادران شهدا مورد غفلت واقع شده است، تصریح کرد: اگر پرورش و تربیت و انگیزه مادران شهدا و رزمندگان در دوران دفاع مقدس نبود، این احساس وظیفه در مردان شکل نمی گرفت.
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، ضمن اشاره به اوج ایثارگری مادران شهدا در بدرقه جوانان خود به جبهه ها، خاطرنشان کرد: مادران شهدا حس مادرانه خویش را کنار گذاشتند و جوانان رشیدشان را به جنگ فرستادند تا از اسلام و میهن اسلامی دفاع کنند.
وی یکی از محورهای هشتمین جشنواره «اسوه های صبر و مقاومت» را پرداختن تخصصی به ایثارگری مادران و همسران شهدا و جانبازان دانست و اظهار نمود: به دنبال تجلیل از این اسوه ها و الگوسازی برای نسل های آینده هستیم.
مصطفی پور، شهدای مدافع حرم را نشان دهنده تداوم فرهنگ و معارف دفاع مقدس دانست و اضافه کرد: امروز مادران شهدای مدافع حرم با همان روحیه دوران دفاع مقدس، فرزندانشان را برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) به میدان می فرستند.
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، ضمن اشاره به شرایط حاکم بر کشور و اعمال محدودیت های کرونایی در برگزاری برنامه ها، خاطرنشان کرد: جشنواره «اسوه های صبر و مقاومت» با مشارکت دستگاه ها و یگان های نظامی و مجموعه های فرهنگی به صورت محدود راس ساعت ۱۰ بامداد روز یکشنبه، ۱۹ بهمن در مرکز استان برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از ۴۰ نفر از مادران و همسران شهدا و جانبازان تجلیل خواهیم کرد، اظهار داشت: معارف دفاع مقدس نسخه شفابخش فرهنگ کشور در مقابل هجمه های دشمنان است بنابراین دستگاه های فرهنگی ترویج این فرهنگ و معارف را نقشه راه قرار دهند.
مصطفی پور، ضمن قدردانی از صداوسیمای مرکز استان جهت برگزاری یادواره های تلویزیونی شهدا، اظهار داشت: کار برای شهدا دارای اجر است، چونکه همه ما مدیون ایثارگری و از خود گذشتگی شهدا و صبر و مقاومت خانواده های آنان هستیم.
منبع:

1399/11/09
17:29:24
0.0 / 5
748
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg