شمالبرگ ShomalBarg.ir
نماینده ولی فقیه در گیلان:

نماز نقش اساسی در هدایت اقتصاد جامعه بر اساس عدالت دارد

نماز نقش اساسی در هدایت اقتصاد جامعه بر اساس عدالت دارد

به گزارش شمال برگ از گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان اقامه نماز را سبب به تعالی رسیدن روح و روان انسان عنوان نمود و اظهار داشت: هدایت اجتماع و اقتصاد جامعه بر اساس عدالت، پاکی و طهارت همچون نقش های اساسی نماز است.


آیت  الله رسول فلاحتی امروز در جلسه ستاد اقامه نماز استان که با عنوان «پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد» در سالن اجتماعات غدیر استانداری برگزار شد ضمن اشاره به اینکه نماز باعث تعالی روح و روان فردی انسان می شود اظهار نمود: هدایت اجتماع و اقتصاد جامعه بر اساس عدالت، پاکی و طهارت همچون نقش های اساسی نماز است.
وی به رابطه نماز و زکات در آیات قرآن اشاره نمود و اضافه کرد: در بیشتر جاهایی که کلمه نماز آمده، زکات هم بیان شده ازاین رو رابطه نماز و زکات به معنای توجه به جامعه و پاکی است.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه زکات به معنای رشد است، خاطرنشان کرد: با زکات بخشی از مال از اموال انسان خارج می شود و این امر برای رشد انسان و جامعه است.
آیت الله فلاحتی رابطه نماز، جامعه و رشد انسان را مستحکم عنوان نمود و اظهار داشت: نماز زمانی در جامعه معنا پیدا می کند که مردم به زکات اموال خود توجه داشته باشند.
وی ضمن اشاره به اینکه پرداخت خمس و زکات باعث قبولی نماز می شود، بیان نمود: پرداخت خمس و زکات مال با نماز رابطه ناگسستنی دارند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، رابطه نماز و مال را قابل توجه دانست و تصریح کرد: در جامعه ای که نماز اقامه می شود باید پاکی در مال مورد توجه قرار گیرد.
در جلسه مذکور، کتاب “چگونه نماز بخوانیم؟(آموزش گام به گام)” تالیف احمد هدایت پناه شالدهی و بدریه هدایت پناه شالدهی رونمایی گردید.
منبع:

1399/11/08
23:19:51
0.0 / 5
797
تگهای خبر: رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg