شمال برگ ShomalBarg.ir
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان خبر داد

وقوع 28 فقره حریق در سطح جنگل ها و مراتع گیلان

وقوع 28 فقره حریق در سطح جنگل ها و مراتع گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، با اعلان اینکه حدود 48 هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی استان طی هفته جاری گرفتار حریق شده است، اظهار داشت: با توجه به این که در فصل سرد سال قرار داریم و سطح خاک دارای رطوبت است، لطمه جدی به درختان ایستاده وارد نشده است.


سرهنگ محمد قربانی لرد در گفت وگو با ایسنا، با اعلان اینکه از شروع هفته جاری تا حالا با وزش باد گرم شدید و خیلی شدید در استان مواجه هستیم، اظهار نمود: طی مدت مذکور ۲۸ فقره حریق در سطح جنگل ها و مراتع استان اتفاق افتاده است.
وی حریق های رخ داده را در شهرستان های رشت، تالش، آستارا، شفت، رودبار و سیاهکل دانست و اشاره کرد: خوشبختانه با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و نیروهای هلال احمر و آتش نشانی و بسیج و همیاران طبیعت همه این حریق ها در سطح مهار گشت.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، با اعلان اینکه حدود ۴۸ هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی استان طی هفته جاری گرفتار حریق شده است، اظهار داشت: با توجه به این که در فصل سرد سال قرار داریم و سطح خاک دارای رطوبت است، لطمه جدی به درختان ایستاده وارد نشده و تنها درختان خشک شده و افتاده و خاشاک و لاش برگ های موجود در کف جنگل ها گرفتار سوختن شده اند.
قربانی لرد، از آمادگی ۱۰۰ نیروهای یگان حفاظت استان در کنار سایر گروه های امدادی طی امروز و فردا آگاهی داد و افزود: باتوجه به صدور هشدار وضعیت قرمز هواشناسی در خصوص وزش باد گرم شدید، علاوه بر ۶۰۰ نیروی یگان حفاظت، کلیه کارکنان ادارات منابع طبیعی در سطح شهرستان های گیلان آماده اطفای سریع حریق هستند.
وی با اعلان اینکه هماهنگی های لازم با یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری جهت اعزام بالگرد اطفا انجام شده است، اشاره کرد: در صورت لزوم امکان استفاده از بالکرد هلال احمر استان گیلان  نیز وجود دارد.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، از تجهیز نیروها به تانکر اطفا و دستگاه دمنده و آتش کوب و بیل و کوله پشتی حمل آب تاشو آگاهی داد و بیان کرد: متاسفانه علت اصلی وقوع حریق در این موقع از سال سهل انگاری انسانی است، برای اینکه وزش باد گرم حتی یک ته سیگار را شعله ور می کند.
منبع:

1399/10/25
20:01:00
0.0 / 5
1065
تگهای خبر: آستارا , حفاظ , رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg