شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس سازمان صمت گیلان:

شهرك ها و نواحی صنعتی پیشران توسعه گیلان در حوزه صنعت هستند

شهرك ها و نواحی صنعتی پیشران توسعه گیلان در حوزه صنعت هستند

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس سازمان صمت گیلان اظهار داشت: در استان گیلان ۴۰ درصد بار اشتغال و تولید بر عهده صنعت، معدن و تجارت است؛ شهرک ها و نواحی صنعتی پیشران توسعه استان در حوزه صنعت هستند.


فرهاد دلق پوش امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان اظهار نمود: شرکت شهرک های صنعتی نقش محوری با ظرفیت ویژه و پتانسیلی که دارد می تواند بعنوان پیشران توسعه در کشور باشد.
رئیس سازمان صمت گیلان اضافه کرد: گیلان بهترین، نزدیکترین و آسان ترین مسیر صادرات و ورود به بازارهای اروپایی است، بنابراین تحرک شهرک های صنعتی در عرصه تولید، استقرار واحدهای توجیه پذیر و دانش بنیان و صادرات محور در استان زمینه رشد اقتصادی را فراهم می آورد. اینکه بتوانیم صنایعی را در استان مستقر نماییم تا هزینه های تمام شده برای سرمایه گذاران و امنیت سرمایه گذاری را فراهم آورد تا بتوانند با کمترین دغدغه خاطر در دسترس باشند و به اهداف تعیین شده دست یابند.
وی اظهار داشت: در شرایطی سختی قرار داریم بنابراین هنر مدیریتی باید بگونه ای باشد که از ظرفیت ها خوب استفاده نماییم، در این راستا باید با یک درایت، هماهنگی و هم افزایی شرایط بحرانی را رد نماییم.
دلق پوش بیان نمود: گیلان در بعضی از صنایع نظیر نساجی، سلولزی چوکا و اسالم زبانزد بود که به مرور با چالش هایی در این عرصه ها مواجه گردید. هم اکنون شهرک صنعتی سپیدرود که یکی از ۳ شهرک صنعتی خصوصی است و همینطور شهرصنعتی رشت یکی از ظرفیت های مهم استان است. عزم و اراده ما در شرایط فعلی هماهنگی، همدلی، همگرایی و هم افزایی باید در جهت رونق صنایع موجود گام برداریم.
وی تصریح کرد: در استان گیلان ۴۰ درصد بار اشتغال و تولید بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است؛ شهرک ها و نواحی صنعتی پیشران توسعه استان در حوزه صنعت هستند.
رئیس سازمان صمت گیلان اضافه کرد: مشکلاتی داریم که در ارتباط با زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی است که باید در سطح ملی و استانی دیده شود.
دلق پوش اظهار داشت: یکی از چالش های گیلان مشکل زیست محیطی و تراکم جمعیتی است؛ صنایع مستقر در گیلان الزامات محیط زیستی را رعایت می کنند و انتظار می رود در این راستا استفاده از تکنولوژی های جدید را در اولویت قرار دهند.
وی اظهار داشت: اتصال راه آهن تحولی است که فرصت های سرمایه گذاری را به سمت گیلان سرازیر می کند.
منبع:

1399/10/01
14:17:34
5.0 / 5
1191
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg