شمالبرگ ShomalBarg.ir
استاندار مازندران خواستار شد

ضرورت متناسب سازی رشته های دانشگاهی با نیازهای مازندران

ضرورت متناسب سازی رشته های دانشگاهی با نیازهای مازندران

شمال برگ: مازندران استاندار مازندران کیفی سازی آموزش عالی؛ را مهم ترین نیاز امروز دانست و بر ضرورت شناسایی عوامل تحقق این مهم تاکید نمود. ‎احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه مشترک روسای دانشگاه های عضو شورای مدیریت استانی آموزش عالی با اشاره به این که آمایش و ساماندهی آموزش عالی که یکی از مصوبه های شورای عالی انقلاب فرهنگی است، یک ماموریت اساسی برای دانشگاه های ما در وضعیت آموزشی امروز است، اضافه کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با تشکیل شورای مرکزی مدیریت آموزش عالی کشور و ساختار متناظر استانی، گام مهمی را در این راستا برداشته است.

وی با اشاره به اینکه این دو شورا در امتداد اجرای نقشه جامع علمی گام برمی دارند، تصریح کرد: ایجاد هماهنگی بین دانشگاه های استان و ساماندهی آموزش عالی اهداف اصلی این شورا در استان است.

استاندار مازندران، کیفی سازی آموزش عالی را مهم ترین نیاز امروز و ماموریتی محوری برای این شورا در استان دانست و تصریح کرد: متناسب سازی رشته ها با نیازها که در طرح آمایش استانی یک ضرورت مهمست نیز در همین راستا باید محقق شود.

حسین زادگان، استان مازندران را یک استان دانشگاهی مهم خواند و اشاره کرد: توسعه استان به ویژه در حوزه های گردشگری، کشاورزی، اقتصادی و زیربنایی نیازمند همراهی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی است و دانشگاه ها برای این که در راه توسعه استان نقش ایفا کنند باید همیشه باکیفیت و به روز باشند.

مقام عالی دولت در مازندران، افزود: دانشگاه ها و سمن ها می توانند با بررسی علمی چالش ها و ارائه راهبردها با بهره گیری از ظرفیت مطالعاتی و اجتماعی خود، زمینه ساز تحقق برنامه های مدیریتی استان شوند.
وی اظهار داشت: دانشگاه ها و سمن ها مسائل استان را می شناسند و دغدغه استان را دارند؛ بدین سبب هر پیشنهادی که قابلیت اجرا داشته باشد، حتما دیده می شود.

منبع:

1399/09/24
14:07:03
5.0 / 5
1349
تگهای خبر: اقتصادی , رشت , زمین , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg