شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران خبر داد

تشدید محدودیت های كرونائی مازندران در شب یلدا

تشدید محدودیت های كرونائی مازندران در شب یلدا

به گزارش شمال برگ مازندران معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران اظهار داشت: برپایه مصوبه ستاد ملی و استانی، محدودیت های کرونائی در تمام شهرهای با وضعیت قرمز، نارنجی و زرد در استان همزمان با شب یلدا تشدید می شودحسین حسن نژاد در جلسه ستاد مقابله با کرونا مازندران اضافه کرد: طی روزهای شنبه ۲۹ و یکشنبه ۳۰ آذر تمامی واحدهای صنفی در شهرستان های استان با هر وضعیت کرونائی ساعت ۱۸ تعطیل و تردد داخل شهری هم مممنوع می شود.

وی اظهار داشت: بااینکه برمبنای مصوبه ستاد ملی محدودیت کرونائی تردد برای شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت با وضعیت قرمز و نارنجی وجود ندارد، اما به سبب بالا بودن آمار تردد بین شهری در مازندران این محدودیت یلدایی اعمال خواهد شد.

حسن نژاد اضافه کرد: مازندران بالاترین تردد خودرو های بین شهری را در میان استان های کشور دارد و ساده انگاری در اجرای محدودیت ها سطح آلودگی به ویروس کرونا را در داخل استان افزایش خواهد داد.

وی نزدیکی روستاها به شهرها در مازندران را هم دلیل اصلی بالا بودن تردد درون شهری دانست و افزود: بااینکه تردد درون و بین شهری در استان با اجرای محدودیت های کرونائی از اول آذرماه تا حالا حدود ۴۰ درصد کم شد، ولی همچنان آمار ترددها بالا است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران اظهار داشت: رسانه ها با همکاری دستگاه های نظارتی به خصوص سازمان صنعت، معدن و تجارت باید اطلاع رسانی دقیقی نسبت به تشدید محدودیت های کرونائی به شهروندان داشته باشند تا بعد از اجرا مشکلاتی برای شهروندان ایجاد نشود.

وی افزود: تمامی دستگاه های نظارتی در شهرستان ها با همکاری فرمانداران موظفند تا محدودیت های کرونائی شب یلدا را به درستی اجرا کنند و با متخلفان سلامت نیز به شدت برخورد خواهد شد.

حسن نژاد هدف اصلی از تشدید محدودیت های کرونائی شب یلدا را جلوگیری از دورهمی های خانوادگی بعنوان مهم ترین عامل در انتقال و مبتلاشدن به ویروس کرونا دانست.

وی اظهار داشت: برمبنای آمار حدود نیمی از افراد مبتلا به کووید۱۹ در مازندران به خاطر حضور در دورهمی های خانوادگی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مبتلا شدند و با تشدید محدودیت ها به دنبال کاهش دورهمی های یلدایی هستیم.

معاون استاندار برگزاری دور همی خانوادگی در قالب فضای مجازی را یکی از راهکارهای ستاد استانی برای کاهش حضور فیزیکی دورهمی خانوادگی دانست.


منبع:

1399/09/23
14:07:17
5.0 / 5
1235
تگهای خبر: خودرو , صنعت , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg