شمال برگ ShomalBarg.ir

گیلان جزو سه استان اول كشور در صدور كارت ملی

گیلان جزو سه استان اول كشور در صدور كارت ملی

از گیلان مدیرکل ثبت احوال گیلان، جمعیت استان را در حدود دو میلیون و 571 هزار نفر دانست و اظهار داشت: گیلان جزو سه استان اول کشور در صدور کارت ملی هوشمند است.


قاسم روحانی فر در گفت وگو با ایسنا، با اعلان اینکه آخرین جمعیت استان گیلان در حدود دو میلیون و ۵۷۱ هزار نفر برآورده شده است، اظهار نمود: از این مقدار یک میلیون و ۲۸۵ هزار نفر مرد و یک میلیون و ۲۸۶ هزار نفر زن هستند.
وی جمعیت مردان را حدود ۵۰ درصد جمعیت کل استان دانست و اشاره کرد: همین طور یک میلیون و ۶۷۹ هزار نفر جمعیت شهری و ۸۹۲ هزار نفر جمعیت روستایی استان هستند.
مدیرکل ثبت احوال گیلان، با اعلان اینکه نیمه نخست سال جاری ۹۳۶۵ مورد ازدواج به ثبت رسیده است، اظهار داشت: شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا تا حدودی بر آمار مربوط به ازدواج اثرگذار بوده است.
روحانی فر، با اشاره به ثبت میانگین روزانه ۵۹ مورد تولد در گیلان، افزود: از شروع سال تا اختتام شهریورماه امسال، ۱۰ هزار و ۹۸۳ مورد ولادت در استان داشتیم که از این تعداد ۵۵۹۲ نوزاد پسر و ۵۳۹۱ نوزاد دختر بودند.
وی آیهان، آراد، امیرعلی، ابوالفضل و رایان را به ترتیب فراوان ترین نام های انتخاب شده برای نوزادان پسر دانست و تصریح کرد: فاطمه، آوا، نیلا، رستا و مرسانا نیز به ترتیب بیشترین نام های انتخاب شده برای نوزادان دختر استان از شروع سال تا ۱۱ آذرماه هستند.
مدیرکل ثبت احوال گیلان با اعلان اینکه ۹۸ درصد مردم برای کارت ملی هوشمند در استان ثبت نام کرده اند، اشاره کرد: گیلان جزو سه استان اول کشور در صدور کارت ملی هوشمند است.1399/09/15
13:54:36
5.0 / 5
775
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg