شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل آموزش و پرورش مازندران خبر داد

اختصاص 12 هزار تسهیلات دو میلیون تومانی قرض الحسنه جهت خرید گوشی

اختصاص 12 هزار تسهیلات دو میلیون تومانی قرض الحسنه جهت خرید گوشی

شمال برگ: مازندران مدیركل آموزش و پرورش مازندران از اختصاص 12 هزار تسهیلات دو میلیون تومانی قرض الحسنه جهت خرید گوشی برای دانش آموزان این استان آگاهی داد.علیرضا سعدی پور در نشست با نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به اهتمام جدی آموزش و پرورش بر اجرای تمام و کمال سند تحول بنیادین اشاره و اشاره کرد: یکی از موارد یاد شده سند تحول، توجه به عدالت آموزشی است.

وی با اعلان اینکه در این راستا توجه به مناطق محروم در دستور کار اصلی ما قرار دارد، اضافه کرد: برنامه بازدید از مدارس مناطق کمتر توسعه یافته و نقاط دورافتاده را در دستور کار داریم که در این راستا تا حالا بیش از ۴ میلیارد تومان به مدارس مناطق محروم و شبانه روزی سرانه اختصاص یافته که در ضمن سالیان اخیر بی سابقه است.

وی اظهار داشت: همین طور برای دسترسی تمام دانش آموزان استان به آموزش مجازی اقدامات بزرگی صورت گرفته که همچون آن می توان به راه اندازی سامانه جامع محتوای الکترونیکی مازندران و اتصال ۱۸۵۳ مدرسه روستایی به اینترنت رایگان اشاره نمود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلان اینکه از روز سوم اسفندماه که مدارس تعطیل شد ما آموزش را تعطیل نکردیم، اشاره کرد: در همان هفته اول مبادرت به راه اندازی سامانه مازند محتوا کردیم که مطالب آموزشی و تربیتی در این سامانه بارگذاری شده و امروز در کنار شبکه شاد بعنوان آموزش مکمل کمک بزرگی به دانش آموزان استان می کند.

وی یادآورشد: همین طور در ضمن این مدت مازندران در تهیه ملزومات هوشمند شامل گوشی و تبلت برای دانش آموزان نیازمند در کشور پیشتاز بوده و تا حالا حدود ۵ هزار گوشی و تبلت توسط شهرستان ها و مناطق استان برای دانش آموزان نیازمند خریداری و به آنها اهدا شد.

سعدی پور با اعلان اینکه روند جذب اعتبارات دراین زمینه همچنان ادامه دارد، اضافه کرد: همین طور حدود ۲ میلیارد تومان برای خرید گوشی و تبلت از طرف مجمع خیرین استان برای دانش آموزان نیازمند اختصاص داده شده که بیشتر به دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد تعلق می گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلان اینکه یک میلیارد تومان نیز از طرف سازمان مدیریت استان که شامل حدود ۵۰۰ تبلت بوده به مدارس استان در حال تحویل داده شدن است، اشاره کرد: همچون اتفاقات مهم دیگر اختصاص حدود ۱۲ هزار تسهیلات دو میلیون تومانی قرض الحسنه جهت خرید گوشی است که تا حالا ۴ هزار وام بانکی ملی در حال پرداخت است و بانکهای دیگر نیز در نوبت پرداخت قرار دارند.

وی جشنواره فرهنگی- هنری "مجازندران" که به صورت مسابقات مجازی دور از مدرسه و در فضای خانه است را از بزرگ ترین جشنواره های کشوری در زیست بوم جدید ذکر کرده و اظهار داشت: عناوین رشته هایی که دانش آموزان در این جشنواره شرکت کردند در ۲ بخش فرهنگی و هنری همچون قرآن، سرود، فن بیان، نقاشی، عکاسی و غیره است.

سعدی پور یادآورشد: در اولین مرحله این جشنواره بیش از ۲۷ هزار اثر فاخر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و الان مرحله دوم و سوم جشنواره با مشارکت بیش از ۱۰ هزار دانش آموز در شبکه شاد در جریان است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران کسب سه رتبه تک رقمی کنکور سراسری در امسال، رشد نمرات آزمون امتحان نهایی پایه دوازدهم و همین طور راهیابی ۲۶ دانش آموز مازندرانی به مرحله نهایی المپیادهای علمی را از اتفاقات تاریخی و بزرگ آموزش و پرورش دانسته و اشاره کرد: آموزش و پرورش مازندران تنها به این حوزه اکتفا نکرده و بخش های تربیتی و پرورشی با نگاه ویژه به راهکارهای سند تحول بنیادین بر طبق تربیت تمام ساحتی جهت رسیدن به حیات طیبه در دستور کار اصلی ما قرار دارد.

منبع:

1399/08/18
13:49:07
5.0 / 5
1589
تگهای خبر: الكترونیكی , خرید , رشت , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg