شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرماندار بندرانزلی تاكید كرد

لزوم راه اندازی اورژانس ۱۱۵ در راه انزلی به رضوانشهر

لزوم راه اندازی اورژانس ۱۱۵ در راه انزلی به رضوانشهر

از گیلان فرماندار بندرانزلی اظهار داشت: انزلی شهر مقصد گردشگری می باشد و علاوه بر عواید این مساله یكی از معضلاتی كه شاهد می باشیم، تصادفات جرحی زیاد است بنابراین احتیاج به راه اندازی مركز اورژانس ۱۱۵ در بندرانزلی بخصوص در جاده انزلی به رضوانشهر داریم.


اسماعیل میرغضنفری در حاشیه بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از وضعیت بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: با عنایت به این که انزلی شهرستان مرزی است، برخورداری از حق مرزی بودن را برای پرسنل مجموعه بهداشت و درمان انتظار داریم.
وی با اشاره به اینکه حدودا به صورت عام در حوزه های مختلف اجرایی شهرستان کمبود نیروی انسانی داریم، افزود: امروز از بابت انتشار کرونا و با عنایت به این که انزلی مقصد درمان در غرب استان گیلان است، انتظار می رود کمبود منابع در حوزه علوم پزشکی برطرف شود.
فرماندار بندرانزلی اضافه کرد: تجهیزات برای خانه های بهداشت بخصوص در مناطق روستایی و همینطور در حوزه پزشک و دندانپزشک در این خانه ها مورد نیاز است و به نظر می رسد احتیاج به فراخوانی در این عرصه داریم.
میرغضنفری، انزلی را شهر مقصد گردشگری دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر عواید این مساله یکی از معضلاتی که شاهد می باشیم، تصادفات جرحی زیاد است بنابراین احتیاج به راه اندازی مرکز اورژانس ۱۱۵ در بندرانزلی بخصوص در جاده انزلی به رضوانشهر داریم.
وی خاطرنشان کرد: تنها بیمارستان دولتی انزلی همه شهروندان شهری و روستایی این شهرستان، همینطور شهرهای اطراف را در امورات پزشکی و درمانی تحت پوشش دارد که در این مجموعه به نیروهای غیر بالینی و بالینی توامان نیازمند هستیم.
احمد دنیامالی، رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز، اظهار نمود: اورژانس انزلی احتیاج به توجه ویژه دارد.
وی عنوان کرد: شاید خیلی ها ابعاد تهدید کروناویروس را مورد توجه دارند، ولی این ویروس سبب شد به کاستی های حوزه بهداشت و درمان بیشتر توجه کرده و اشراف پیدا نماییم.
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انزلی شرایط این را دارد که بتواند با توجه ویژه مسؤلان درمورد شاخص های عمومی بهداشت و درمان بعنوان شهر پایلوت انتخاب گردد.
دنیامالی، به نیاز انزلی برای راه اندازی اورژانس و فوریت های پزشکی اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به راه اندازی پایگاه اورژانس در دهه ۵۰، انزلی یکی از چهار شهر استان در این عرصه بود، ولی هم اکنون فضای مناسب در این حوزه ندارد و در بیشتر موارد دست احتیاج به مرکز استان دراز می کنیم.
وی تصریح کرد: با عنایت به مرزی بودن بندرانزلی و مراوداتی که با کشورهای حاشیه خزر از راه این دریا داریم، لازم است تا در حوزه بهداشت و درمان برنامه ریزی لازم برای جلوگیری از هرگونه بیماری هایی که امکان دارد به دنبال این مراودات، سلامتی شهر و شهروندان را تهدید کند، داشته باشیم.1399/08/14
21:13:40
5.0 / 5
1332
تگهای خبر: تجهیزات , دریا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg