شمالبرگ ShomalBarg.ir
امام جمعه رشت:

با جنایتكاران اقتصادی به شدت برخورد شود

با جنایتكاران اقتصادی به شدت برخورد شود

به گزارش شمال برگ از گیلان امام جمعه رشت، با اشاره به اینكه باید با جنایتكاران اقتصادی به شدت برخورد شود، تصریح كرد: برخورد با مخلین فعالیت های اقتصادی از راه نظارت و كنترل واردات و صادرات محقق می شود.


آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، اظهار نمود: دشمنان همواره درصدد هستند دستاوردهای انقلاب و فرهنگ دفاع مقدس را به چالش بکشند.
وی با اشاره به اینکه دشمنان از راه فضای مجازی سیاه نمایی و القای ناکارآمدی نظام را در دستور کار دارد، خاطرنشان کرد جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم های ناجوانمردانه اقتصادی در همه عرصه های علمی و فناوری رشد و پیشرفت داشته و اینگونه نیست که جامعه جهانی ما را عقب مانده بداند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، مشکلات اقتصادی را ناشی از دشمنی های آمریکا با ملت ایران دانست و اظهار داشت: باآنکه با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنیم، اما این آمریکاست که در مقابل ملت ایران مانند یک موش آب کشیده شده و هیچ قدرت و اعتباری ندارد.
امام جمعه رشت، با اشاره به اینکه دفاع مقدس فرهنگ مقاومت در مقابل دشمنان را به جهانیان صادر کرد، اضافه کرد: امروز یمن با وجود همه سختی ها و مشکلات راه مقاومت را در پیش گرفته و پیروزی واقعی میدان نبرد با ابرقدرت های جهانی است که حامی آل سعود هستند.
وی کشتار زنان و کودکان مظلوم یمن را گوشه ای از جنایات آمریکا در حق ملت ها دانست و عنوان کرد: همه زیرساخت های علمی و فرهنگی و اقتصادی یمن از بین رفته و بیشتر از ۱۶ هزار نفر به دست مزدوران آل سعود کشته شده اند.
آیت الله فلاحتی، در ادامه اقتصاد را دغدغه اول کشور دانست و خاطرنشان کرد: مسؤلان در قوای سه گانه باید برای حل مشکلات اقتصادی کشور تلاش کند؛ بخصوص در عرصه تولید باید اقدامات به موقع و مناسب صورت گیرد تا تولیدکنندگان ناامید نشوند.
وی از مسؤلان خواست قیمت ها را کنترل کرده و ثابت نگه دارند و اظهار نمود: برای ایجاد اشتغال نیازمند رونق تولید هستیم و رونق تولید با پشتیبانی از تولیدکنندگان از راه ثبات بازار ایجاد می شود. در واقع متولیات اقتصاد کشور نباید اجازه دهند کارخانه ها ورشکسته و جوانان بیکار شوند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، با اشاره به اینکه باید با جنایتکاران اقتصادی به شدت برخورد شود، تصریح کرد: برخورد با مخلین فعالیت های اقتصادی از راه نظارت و کنترل واردات و صادرات محقق می شود و مردم باید در جریان تنبیه متخلفان و اجرای قانون برای آنان باشند.
امام جمعه رشت، با اشاره به آسیب های وارد شده به تولیدکنندگان محصولات کشاورزی در گیلان، خاطرنشان کرد: کشاورزی مهمترین بخش تولید است و کشاورزان نباید برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز خود با افزایش قیمت مواجه شوند.
وی با اشاره به اینکه اسلام جایگاه ویژه ای برای سالمندان قائل است، عنوان کرد: جوانان باید از والدین خود نگهداری کنند، اما برخی با فرستادن والدین سالمند خود به خانه سالمندان خودشان را از نعمت حضور والدین محروم می کنند.
منبع:

1399/07/05
14:13:54
5.0 / 5
1959
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , رشت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg